Osmaniye Merkez Hükümet Konağı

PROJE KAPSAMINDA MEKANİK KAPLAMA VE HARÇLI DÖŞEME İŞLERİ YAPILMIŞTIR.YAPILDIĞI DÖNEMDE MEKANİK UYGULAMANIN İLK ÖRNEKLERİNDENDİR. ANDEZİT MEKANİK KAPLAMA İMALATINDA HATA PAYI YOK DENECEK KADAR AZDIR.

Proje Detayları
  • Tarih : 2005
  • Proje Yeri : OSMANİYE MERKEZ
  • Proje Türü :
  • Firma : Pekerler İnşaat
  • Metraj : 20.000 M2
Görüntüler

Osmaniye Hükümet Konağı Andezit İşleri

2005 yılında teslim edilen projenin cevre düzenlemesi ve cephe kaplamasında andezit taşı tercih edilmiştir.Cephe kaplamasında mekanik kaplama tercih edilmiş olup tüm malzemeler andezit mekanik kaplama özelliği olarak hata payını kabul etmemiştir. Yer döşemesinde harçlı döşeme olarak bilinen uygulama tercih edilmiştir.

Andezit Mekanik Kaplama

Proje kapsamında 3*50*serbest boy andazit kullanılmıştır.Mekanik kaplama yapılışında malzeme arkasında çelik taşıyıcılar ve bunların baglı olduğu taşlar yer almaktadır.Bu düzlemde malzemenin eni ve kalınlığı arasında fark olmaması gerekmektedir.Osmaniye projemizde tüm malzemelerimiz hata payı olmaksızın özenle teslim edilmiştir.Mekanik kaplama yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli durum malzeme sağlam olması ve çelik taşıyıcıların duvarla ilişkisi tam olarak sağlamaktır. Yer döşemesinde harçlı döşeme tercih edilmiştir.

Andezit Harçlı Döşeme Taşı

Proje kapsamında 3*30*serbest boy, 4*30*serbest boy, 4*30*serbest boy mucartalı döşeme taşı, 10*15*50 bordür taşı ve 10*20*50 pahlı bordur kullanılmıştır. Harçlı yapılan imalatlarda dikkat edilmesi gereken en önemli konu harcın cimento ve su oranın dengeli olmasıdır.Fazla çimento malzemeyi yakıp malzemeye yapışmaz, fazla sulu olan harç ise dogaltaş ile etkileşime geçemez. Bu durumda ustanızın iyi olması gerekmektedir. İnci Andezit olarak uzman ustaları sizlerle buluşturuyoruz.Müşteri istekleri doğrultusunda andezit numunesini adresinize teslim ediyoruz.

 

Fiyat Al