ANDEZİT OKUL PROJELERİ

TÜRKİYE GENELİ YAPILMAKTA OLAN İLKOKUL , ORTAOKUL , LİSE  PROJELERİNDE KULLANILMAK ÜZERE ANDEZİT TAŞI ÜRÜNLERİNDEN OLAN ANDEZİT KAPLAMA TAŞI , ANDEZİT BORDÜR TAŞI , ANDEZİT MÜCARTALI KAPLAMA TAŞI , ANDEZİT BASAMAK TAŞI  ANDEZİT KÜPEŞTE TEMİN EDİLMİŞTİR.

Proje Detayları
  • Tarih : 2019
  • Proje Yeri : KONYA ANKARA İSTANBUL
  • Proje Türü : ÇEVRE DÜZENLEMESİ
  • Firma : İNCİ TAŞ MADENCİLİK
  • Metraj :
Görüntüler

ANDEZİT OKUL PROJELERİ

Bir çok resmi kurum kullanımını yaptığı malzemenin uzun ömürlü ve istedikleri özellikleri sağlamasını istemektedir. Bu özellikleri zamanla kaybetmemesi ve uzun süreli devam ettirebilmesi için kurumların özgü yapısına göre malzeme seçimi yapılmaktadır. Bu bağlamda Milli Eğitim Müdürlüğü kendi bünyesinde bulunan bir çok yapının yapımında andezit taşı tercih etmiştir. Bu tercihlerde en büyük faktör malzemenin sağladığı avantajlardır. Bu kurumun istemiş olduğu özellikler tüm kurumlardan daha sağlam ve ağır olarak nitelendirilir. Küçük yaşlarda örgencilerin eğitim gördüğü okullarda istenen özellikler malzemenin kesinlikle kaymaması, her hangi ağır bir darbede kırılmaması, örgencilerin düştüğünde zarar görmemesi veya duvar kaplamalarında erken düşme ve deforme olmaması, duvarla iyi bağlantı yapılması ve ısı yalıtım özelliğinin olmasıdır. Bu özellikler ışığında andezit taşı seçimi yapmışlardır. Firmamız bu bağlamda bir çok okulun projesine yapmış ve anahtar teslimi bir çok projeyi hayata geçirmiştir. Bu projelerde genel olarak dış mekan ve yangın merdivenlerinde veya özel alanlarda andezit taşı kullanımı yapılmıştır. Bu projelerde kullanım amacı yangın merdivenlerinde şu şekilde olmuştur.

Andezit Merdiven Taşı

Bu projelerde malzeme kullanımında kaymaması ilk ve öncelikli nitelik olarak ortaya koyuldu. Bunun nedeni kullanılan malzeme kayması durumunda insanların düşerek yaralanmalara maruz kalacağı düşünülmüştür. Bu engellemek için andezit merdiven taşı kullanılmıştır. Bu malzemede kesinlikle profil uygulaması yapılmıştır.  Bu uygulama sayesinde herhangi bir durumda malzemenin keskin olan bir bölümü olmaması istenmiştir. Bu uygulama sayesinde bunun önüne geçilmiştir. Uygulama sırasında mutlaka rıht yüksekleri sabit ve oranları eşittir. Bunun nedeni kaçış anında takılarak düşmeyi engellemektir. Kullanımı yapılan andezit merdiven taşı kalınlığı üç santimetre olup genişliği otuz üç santimetredir. Bu ölçülerin boy uzunluğu basamak konulacağı alana göre değişiklik göstermektedir. Bu uzunluklar genelde tek parça andezit merdiven taşı konularak geçilmektedir. Ancak uzunluğu fazla yerlerde bu uzunluklar iki parça andezit konularak aşılmaktadır. Bu durumlarda eklerin birleşim yerlerine çok dikkat edilmelidir. Bu bölgelerin birleşiminde kimyasal yapıştırıcı kullanımı yapılmalıdır. Bu yapıştırma sırasında andezit taşı kesinlikle birbirini tutar ve bırakmaz. Bu uygulama sırasında çimentolu harç kullanımı yapılmıştır. Ancak ek olarak şerbet adı verilen çimento ve su karışımı özel karışımda uygulanmıştır. Bu karışım ve çimentolu harç mutlaka kullanılmalıdır. Aksi durumda malzeme ilk durumlarda yerinde durmuş olsa dahi zamanla oynama ve altı boşalması gerçekleşebilir. Bu durumda istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir. Bu sonuçları ortadan kaldırmak için andezit taşı kesinlikle bu işi bilen ve tecrübeli kişiler tarafından uygulaması yapılmalıdır. Bu bilgiler ışığında merdiven uygulaması bu şekilde yapılmış ve bir çok okulda kullanımı devam etmektedir. Diğer yapılan uygulama ise duvar kaplamasıdır. Bu uygulama sayesinde malzeme ısı yalıtım özelliği kullanılmış olmuştur. Ayrıca malzemenin sert yapısı sayesinde darbelere karşı önlem alınmış olmuştur.

Andezit Duvar Kaplaması

Bu uygulama bir çok okul yapısında tüm yapı boyunca kullanılmış olup amacı ısı yalıtım ve darbeye karşı dayanımı olması yanında malzemenin kesinlikle zamanla düşmemesidir. Bu uygulamada andezit taşı genelde on beş santimetre ve yirmi santimetre genişliğinde kullanılmıştır. Bunun nedeni malzeme kesinlikle harcı sevmesi ve bu ölçülerin ağırlığı harç ile tutmaya uygun olmasıdır. Bu özellikleri malzeme kullanımı sırasında ürünü ön plana çıkarmıştır. Bu şekilde bu malzeme kullanılmıştır. Kullanımı sırasında kimyasal yapıştırıcı ve çimento katkılı bol çimentolu harç kullanımı yapılmıştır. Bu sayede malzeme duvarda durmayı ve dayanımını artırmıştır. Andezit taşı hakkında daha detaylı ve kapsamlı bilgiler için lütfen iletişime geçiniz. Ücretsiz keşif ve uygulama konusunda uzman ekibimizle tanışmak için arayınız.

Fiyat Al