ANDEZİT KAPLAMA TAŞI

ANDEZİT.ANDEZİT TAŞI,ANDEZİT KAPLAMA TAŞI,ANDEZİT KAPLAMA TAŞI VE ANDEZİT KAPLAMA TAŞI USTASI HAKKINDA TÜM BİLGİ VE DETAYLAR İÇİN YAZIMIZI OKUYUNUZ..

Proje Detayları
  • Tarih : 2019
  • Proje Yeri : ANKARA
  • Proje Türü : ANDEZİT KAPLAMA TAŞI
  • Firma : İNCİ TAŞ MADENCİLİK
  • Metraj : 25.000M2
Görüntüler

ANDEZİT KAPLAMA TAŞI

Bir yapı malzemesi olan ürün yapının farklı bölümlerinde farklı işlevlerde kullanılır.  Bu kullanım işlev öncelikli gerçekleşmektedir. Uygulamalar yapımında andezit taşı özelliklerine göre seçim yapılırken ebatları aynı titizlikle seçilmelidir. Ebatların seçiminde kesinlikle usta ve üretici bilgilerinden yararlanılmalıdır. Firmamız senelerin bilgi ve birikimini müşteriyle paylaşarak ustalık ve ürün hizmetinde bulunmaktadır. Malzeme seçiminde ürünü iyi tanımak ve uygulama yerine göre andezit kaplama taşı uygunluğu düşünülmelidir. Uygulaması ve özellikleri uymayan bölgelerde kullanılmaması gerekmektedir.

ANDEZİT KAPLAMA TAŞI USTASI

Bu bölümde uygulamanın önemini malzemeyi tanıyarak anlaya çalışacağız. Her malzeme olduğu gibi bu üründe uygulaması çok önemlidir. Elimizdeki malzemeyi yeterince ve doğru alanda kullanmak andezit kaplama taşı kalitesini artıracaktır. Bir yaya yolu inşasında kaymaz yapısı,hava koşullarından etkilenmeyen bağları ve deforme olmaması ürünün seçiminde en başlıca sebeptir. Ancak bunun uygulaması ve ürün ebatları çok önemlidir. Bir yaya kaldırımda dört veya altı santimetre kalınlığı kullanımı uygundur. Bunun nedeni yasak olmasına rağmen araçların kaldırımı kullanmasıdır. Bu uygulamada boyları uzun olmayan andezit kaplama taşı kullanımı daha doğru olacaktır. Diğer taraftan bir bina girişi yada çevresine dönülen bir yaya kaldırımı için üç veya iki santimetre kalınlığın kullanımı çok daha uygun olacaktır. Genişlik olarak standart olarak kullanım otuz santimetredir. Ancak farklı özel uygulamalarda farklı ebatlar kullanılmıştır. Bu ölçüleri andezit kaplama taşı ustası yaptığı metraj ve buna bağlı ebatları göz önüne alarak müşterilerimize sunmaktadır. Bu uygulama yapılırken mutlaka zeminin sağlam ve oturması gerekmektedir. Tam oturmamış ve esnek zemin zamanla malzemede çökme buna bağlı derzlerde boşalma oluşmaktadır. Bunu engellemek için kimyasal yapıştırıcı kullanımı uygun olacaktır. Ürün döşemesi sırasında andezit kaplama taşı ustası çimento katkılı harç yapması gerekmektedir. Bu harç kesinlikle su,kum ve çimento karışımı doğru ayarlanmalıdır. Karışımda su yoğunluğu harcın sıvı kıvamda kalmasına yol açar. Çok yoğun çimento ise suyun az olması durumunda yanmasına ve malzemeyi tutmamasına neden olur. Bu kıvamı andezit kaplama taşı ustası ayarlamasını yapması daha doğru olacaktır. Bu uygulamada iyi hazırlanmış harc ile uygulaması yapılacak ürün plastik sert çekiçle vurularak uygulanmalıdır. Bu şekilde ürün harcın içine sıkışmasına ve altındaki harç ile tüm alanının temas etmesini sağlamaktadır. Bu uygulama sırasında andezit taşı kırılmaması gerekmektedir. Terazi ve kot kullanımına uygun uygulaması yapılan ürün su ve çimento karışımı şerbetle ile döşemesi yapılmalıdır. Uygulama sonuna gelindiğinde ürüne çimento katkılığı derz şerbeti verilmelidir. Bu şerbeti ürünün derz diye adlandırılan bölgesine uygulamak doğru olacaktır. Bu şerbeti üründen çıkarmak için ise mil kum malzeme üzerine serilerek fırça yardımıyla andezit kaplama taşı üstünde gezdirilmelidir. Uygulaması teknik olarak böyle yapılması gereken ürünün uygulaması ve ürün fiyatları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

ANDEZİT KAPLAMA TAŞI SEÇİMİ

Bir yapının farklı bölümlerinde işleve bağlı  olarak farklı yapı malzemeleri seçimi yapılır. Bu seçimlerde malzemenin teknik özellikleri göz önünde bulundurulmalıdır. Mantolaması yapılan bir cephe kaplamasında zemine yakın bölümde bir metre kadar bölümde sert ve ısı yalıtım özelliğinde bir malzeme kullanılmalıdır. Bu noktada beton ve ürünleri bir yalıtım özelliğine sahip değil iken andezit kaplama taşı sert darbe dayanımı yüksek ve ısı yalıtım özellikli bir üründür. Bundan dolayı kullanımı en uygun ürün olarak göz plana çıkmaktadır. Başka bir örnek ise bir yapının giriş merdivenlerinde kaymaz ve yapıya estetik değer katan bir ürün kullanılmalıdır. Bu noktada kaymaz yapısı ve dış hava koşullarına dayanımıyla andezit kaplama taşı ön plana çıkmaktadır. Bu ve bunun gibi uygulamalarınızda  bizlerden ücretsiz keşif talep edebilir veya bilgi ve tecrübelerimizi alabilirsiniz.

 

 

Fiyat Al