ANDEZİT TAŞI

ANDEZİT TAŞI

Bir tür kayaç olan madde zaman içerisinde doğanın döngüsü gereği güneş,yağmur ve kar gibi etkenlerin etkisiyle sertleşir ve özünü alır. Yer altı suların akışı ve deprem gibi doğal olaylar malzemeyi aşındırır. Yaşadığımız gezegenin gençleşmesiyle beraber andezit taşı bu tür etkenlere maruz kalır ve üreticiler en son sağlam ve sağlıklı olan kısmını dağlardan çıkarır,işler gerekli tüm uygulamaları yapar ve siz değerli müşterilerimizin hizmetine sunar. Bu yapı malzemesi doğadan ham olarak çıktığından doğanın kendi ürünüdür. Bir beton parke taşı alsanız belki içinde çimento oranını tam ayarlayamamış olabilirler yada kum oranı fazladır ve malzeme erken bozulmaya uğrar. Bu durum andezit ürünleri üretiminde söz konusu değildir. Çünkü yer altı lavlarından oluşan bloklar tüm özelliklerini plaklara taşımaktadır. Üretimi yapılan plakların ebatları istenen ölçülere göre kesilmektedir. Bu kesim sonucunda kullanıma uygun ürünler oluşmaktadır. Ürünler kesinlikle kaymaz ve bu özelliği ürünün dış ortamda kullanımı için büyük avantaj sağlamaktadır. Kullanım alanları farklılık gösteren ürünler özellikle dış ortamda kendine oldukça fazla yer bulmaktadır. Bunun nedeni ise ürünün kimyasal etmenlere karşı oluşan dayanımı,kaymayan yapısı ve kolay temizlenmesi gibi bir çok etmen vardır. Öncelikle kullanım yapılan alanın iç ve dış mekan olması arasında oldukça fazla farklılık söz konusudur. Dış mekanlarda kullanımı yapılacak ürünlerde öncelikle aranması gereken unsurların başında malzemenin doğa koşullarına karşı dayanımı olmalıdır. Kullanımı yapılacak ürünün içerisinde tüf ve kireç olması durumunda ürünler kolay bozulacak ve deforme olacaktır. Ancak bu durumun aksine Ankara andezit taşı bu gibi deformeler kesinlikle olmamaktadır. Bunun nedeni ise ürünün dayanım katsayısının yüksek olması ve volkanik bir kayaç olmasından dolayıdır. Başka bir durum ise kış aylarında ve yağmurlu ıslak zeminlerde yayların kayarak yaralanması durumudur. Kullanımı yapılacak ürünler genelde cilalı ve parlak yüzeyleri olması insanların düşmesine sebebiyet vermektedir. Bu durumun önüne geçebilmek adına ilk öncelikle yapılması gereken dış mekan koşullarına dayanabilen ve kaymaz yapısı olan ürünler kullanılmasıdır. Bu nokta andezit taşı ön plana çıkmaktadır. Malzeme kullanımı yapıldığı alanlarda ek malzeme gerektirmeden kaymaz ve yayalara kullanışlı alanlar oluşturmaktadır. Dış ortamda kimyasal maddeler ve diğer dış etmenlerin altında malzemeler bozulmakta ve deforme olmaktadır. Bu durumun önüne geçebilmek için mutlaka andezit kullanımı yapılmalıdır. Bu ürün ise zamanla deforme olmadan hiç bir maddeden etkilenmez. Uygulaması yapılan alanlarda kirlenmesi durumunda ise kolay temizlenir ve bakım onarım gerektirmez.

Andezit Kullanım Alanları

Yapı malzemesi olarak nitelediğimiz ürünün birden çok kullanım alanı ve işlevi vardır. Bütün insanların zevkleri farklıdır. Ancak insanlar yaptığı işlerin zamana meydan okumasını,gelecek nesillere işlevli mekanlar bırakmayı,yaptığı işlerde takdir edilmeyi ve yaşadığı mekanda kaliteyi hissetmek ister. Bu tür durumlarda tarih boyunca insanlar doğal taşı ön plana almıştır. Bu yapı malzemesi bu süreçlerde hep ön planda yer almıştır. İlk T.B.M.M binasında kullanılması,T.C Cumhurbaşkanlığı Pembe Köşk yapımında kullanılması veya şuan aktif olarak kullanılan T.B.M.M yürüyüş yolları,cephe kaplama ve merdiven kaplamasında kullanılması örnek gösterilebilir. Andezit taşı bunlar ve bunlar gibi sayılabilecek binlerce örnekte kullanılmıştır ve senelerdir bozulmadan zamana meydan okumaya devam ediyor. Genelde yer döşemesi,duvar kaplaması veya özel uygulamaları bulunan malzemenin farklı işlerde kullanım alanları ve hepsinin ayrı teknikleri vardır. Bir villa yapımında cephesinde farklılık yaratmak için kullanılırken,merdivenlerinde betonu kapatması ve kaymayan yapısından yararlanılır. Bir çok devlet dairesinde ana giriş merdiven,sahanlığında alanı tanımlamak ve girişte farklılık hissini yaşatmak için kullanılır. Yaya kaldırımlarında kullanılmasının en büyük nedenleri kaymaz,bozulmaz ve deforme olmamasıdır. Andezit özel uygulamalar diye adlandıracağımız çeşme,mezar ve şadırvan uygulamaları vardır. Örnek olarak bir eviniz var ve farklılık arıyorsanız. Bu noktada çok özel çeşme,barbekü veya şömine yaptırabilirsiniz. Camilerde önemli yere sahip giriş kapılarında işlemeli bir giriş kapısında bu taşı kullanabilirsiniz. Yaya kaldırımda farklı kotlarda olan beton taşlar insanların düşmelerine hatta kimi zaman yaralanmalarına neden olurlar. Kaldırım üstüne yapıştırıcıyla yapıştırılan engelleri bantları zamanla sökülür ve işlevini yitirir. Ancak bu malzemeyle yapılan kaldırımlarda düzgün ve özenli işçilikte hiçbir bozulma olmaz ve işleme yoluyla engeli bantları taşlara kazınabilir. Bu şekilde bizler için güvenli kaliteli ürünler ve bu ürünlerin oluşturduğu alanlar oluşmaktadır. Kullanımı yapılan ürünlerde mutlaka Gölbaşı Andezit Taşı kullanımı yapılması gerekmektedir. Üretilen her doğal taş andezit değildir. Son zamanlarda üretilen ürünlere baktığımızda üreticiler bulunan tüm ürünleri andezit olarak nitelendirmektedir. Ancak bu tutum çok yanlış ve gereksizdir. Bundan dolayı üretilen ve kullanımı yapılan bölgelerde ürünler zamanla aşınmaktadır. Bu şekilde üretilen ürünler hem malzemeyi karalamakta hemde kalite standartlarını aşağı çekmektedir. Bundan dolayı ürünün maden sahası oldukça büyük öneme sahiptir. Maden sahalarından çıkarılan ürünler öncelikle tüf analizlerine tabi tutulmalıdır. Aksi durumda ürünlerin içerisinde bulunan tüfler su ve kimyasallar ile tepkimeye girerek zamanla madende bozulmalara neden olmaktadır. Bundan dolayı mutlaka ürünler Ankara ili Gölbaşı ilçesinde bulunan fabrikamızdan alınmalıdır.

Andezit Taşında Usta Önemi

Malzemenin uygulanması sırasında yapılan hatalar kısa sürede malzemede oynamalara neden olur. İşin ehli olmayan ve sadece yapılırken görüp kendini usta olarak niteleyen insanlar bu sektöre çok büyük darbe vurdur. Oysaki ustalık bir sanattır ve malzemeyle buluşunca hayat bulur. Biz İnci Taş Madencilik olarak Yönetim Kurulu Başkanımız Cuma KURT bey’in çırak olarak başladığı ve dedelerinde öğrendiği teknikleri uygulayarak özenle işlerimizi teslim ediyoruz. Cuma bey’in kendisinin bir çok işle ilgilendiği bilmekteyiz. Firmamız bu usta sorunu çözmek ve andezit taşı gerçek değerini kaybetmemesi için bir çok işte anahtar teslimi yüklenicilik üstlenmiştir. Bu malzemeye herkes değeri veremezken son zamanlarda her taşı andezit taşı ürünleri olarak piyasada görmek mümkündür. Farklı illerde farklı özellikte bütün taşları bu malzemenin adıyla piyasa süren firmalar kısa süreli yükseliş ve sonrasında kapatma yolunu tercih etmektedir. Bunun nedeni yumuşak topraksı olan malzemeyi kısa sürede andezit plak  haline getirmeleri ve bundan kazanç elde etmeleridir. Ancak taşlaşmamış toprak zamanla toprak olur ve ilk beş sene içerisinde özelliğini yitiren malzeme müşteriden olumsuz tepkiler alır. Üretici firma bu tepkiler altında kalır ve sonunda kapatma veya devir yapmaktadır. Bu durum insanların gözünde olumsuz etkilere neden olur. Firmamız bunun önüne geçmek için uygun fiyatlı  andezit ve düşük fiyatlı nakliye prensibini üstlenmiştir. Nakliye sürecinde sizlerin adına piyasadan fiyat alıp en uygun fiyata malzemeleri sizlere teslim ediyoruz. Üretimi yapılan ürünlerin doğru ebatlarda kullanımı yapılması oldukça önemlidir. Yanlış ebat ve uygunsuz montaj zamanla masrafların artmasına neden olmaktadır. Bunun için yapılması gereken işin ehli olan fabrikamıza siparişlerinizi vererek doğrudan andezit taşı üretimi ve uygulamasını sağlamaktır.

Neden İnci Taş Madencilik

Tüm bu bilgiler ışığında bizler tecrübemizi andezit ile buluşturup işimizi sanata dönüştürüyoruz. Yaklaşık yirmi kişilik usta ekibi ve fabrikalarımızdaki hassas lazer kesim makine parkımız hata payını minimuma indirmektedir. Maden sahalarından çıkardığımız emsalsiz değerli taşlarımız yıllara meydan okumaktadır. Firmamız andezit üretim süreçlerinin tüm süreçlerini tek elde toplayarak uygun maliyetlere üretim ve uygulama yapmaktadır. Müşteri memnuniyetini ön planda tutarak üretimler yapmaktayız. İstemeniz durumunda ihtiyaç duyduğunuz ürünler istenen ebatlara uygun olarak üretilerek şantiye sahasına teslim edilmektedir. Bu şekilde istenen ebatlarda ve metrajlarda üretim yapılmaktadır. Bu kapsamda istediğiniz ürünlerin ebatları ve metrajlarını doğru belirleyerek fabrikamıza sipariş verebilirsiniz. Bunların yanında yılların tecrübesi ve iş deneyimi olarak alanında uzmandır. Yaptığımız tüm işlerde anahtar teslimi yapmaktayız ve bu işlerde garantili ürün ve uygulama teminatını veriyoruz. Müşterilerimiz ve yaptığımız tüm uygulamalar kalitemizi ve ürünlere duyduğumuz güvenin göstergesidir. İnci Taş Madencilik olarak biz diyoruz ki;”Taş Ustanın Elinde Parlar”

Fiyat Al