ANDEZİT TAŞI

ANDEZİT TAŞI

Bir tür kayaç olan madde zaman içerisinde doğanın döngüsü gereği güneş,yağmur ve kar gibi etkenlerin etkisiyle sertleşir ve özünü alır. Yer altı suların akışı ve deprem gibi doğal olaylar malzemeyi aşındırır. Yaşadığımız gezegenin gençleşmesiyle beraber andezit taşı bu tür etkenlere maruz kalır ve üreticiler en son sağlam ve sağlıklı olan kısmını dağlardan çıkarır,işler gerekli tüm uygulamaları yapar ve siz değerli müşterilerimizin hizmetine sunar. Bu yapı malzemesi doğadan ham olarak çıktığından doğanın kendi ürünüdür. Bir beton parke taşı alsanız belki içinde çimento oranını tam ayarlayamamış olabilirler yada kum oranı fazladır ve malzeme erken bozulmaya ugrar. Bu durum andezit ürünleri üretiminde söz konusu değildir. Çünkü bu ürün doğanın insanlığa hediyesidir. Biz inci taş madencilik olarak onu doğada sağlam olarak bulup,gerekli ekipmanı sağlayarak çıkarmak ve fabrikalarımızda işleyip sizlere sunmak ile görevliyiz.

Andezit Kullanım Alanları

Yapı malzemesi olarak nitelediğimiz ürünün birden çok kullanım alanı ve işlevi vardır. Bütün insanların zevkleri farklıdır. Ancak insanlar yaptığı işlerin zamana meydan okumasını,gelecek nesillere işlevli mekanlar bırakmayı,yaptığı işlerde takdir edilmeyi ve yaşadığı mekanda kaliteyi hissetmek ister. Bu tür durumlarda tarih boyunca insanlar doğal taşı ön plana almıştır. Bu yapı malzemesi bu süreçlerde hep ön planda yer almıştır. İlk T.B.M.M binasında kullanılması,T.C Cumhurbaşkanlığı Pembe Köşk yapımında kullanılması veya şuan aktif olarak kullanılan T.B.M.M yürüyüş yolları,cephe kaplama ve merdiven kaplamasında kullanılması örnek gösterilebilir. Andezit taşı bunlar ve bunlar gibi sayılabilecek binlerce örnekte kullanılmıştır ve senelerdir bozulmadan zamana meydan okumaya devam ediyor. Genelde yer döşemesi,duvar kaplaması veya özel uygulamaları bulunan malzemenin farklı işlerde kullanım alanları ve hepsinin ayrı teknikleri vardır. Bir villa yapımında cephesinde farklılık yaratmak için kullanılırken,merdivenlerinde betonu kapatması ve kaymayan yapısından yararlanılır. Bir çok devlet dairesinde ana giriş merdiven,sahalığında alanı tanımlamak ve girişte farklılık hissini yaşatmak için kullanılır. Yaya kaldırımlarında kullanılmasının en büyük nedenleri kaymaz,bozulmaz ve deforme olmamasıdır. Andezit özel uygulamalar diye adlandıracağımız çeşme,mezar ve şadırvan uygulamaları vardır. Örnek olarak bir eviniz var ve farklılık arıyorsanız. Bu noktada çok özel çeşme,barbekü veya şömine yaptırabilirsiniz. Camilerde önemli yere sahip giriş kapılarında işlemeli bir giriş kapısında bu taşı kullanabilirsiniz. Yaya kaldırımda farklı kotlarda olan beton taşlar insanların düşmelerine hatta kimi zaman yaralanmalarına neden olurlar. Kaldırım üstüne yapıştırıcıyla yapıştırılan engelleri bantları zamanla sökülür ve işlevini yitirir. Ancak bu malzemeyle yapılan kaldırımlarda düzgün ve özenli işçilikte hiçbir bozulma olmaz ve işleme yoluyla engeli bantları taşlara kazınabilir.

ANDEZİT YER DÖŞEME UYGULAMASI

Andezit Taşında Usta Önemi

Malzemenin uygulanması sırasında yapılan hatalar kısa sürede malzemede oynamalara neden olur. İşin ehli olmayan ve sadece yapılırken görüp kendini usta olarak niteleyen insanlar bu sektöre çok büyük darbe vurdur. Oysaki ustalık bir sanattır ve malzemeyle buluşunca hayat bulur. Biz İnci Taş Madencilik olarak Yönetim Kurulu Başkanımız Cuma KURT bey’in çırak olarak başladığı ve dedelerinde öğrendiği teknikleri uygulayarak özenle işlerimizi teslim ediyoruz. Cuma bey’in kendisinin bir çok işle ilgilendiği bilmekteyiz. Firmamız bu usta sorunu cözmek ve andezit taşı gerçek değerini kaybetmemesi için bir çok işte anahtar teslimi yüklenicilik üstlenmiştir. Bu malzemeye herkes değeri veremezken son zamanlarda her taşı andezit taşı ürünleri olarak piyasada görmek mümkündür. Farklı illerde farklı özellikte bütün taşları bu malzemenin adıyla piyasa süren firmalar kısa süreli yükseliş ve sonrasında kapatma yolunu tercih etmektedir. Bunun nedeni yumuşak topraksı olan malzemeyi kısa sürede andezit plak  haline getirmeleri ve bundan kazanç elde etmeleridir. Ancak taşlaşmamış toprak zamanla toprak olur ve ilk beş sene içerisinde özelliğini yitiren malzeme müşteriden olumsuz tepkiler alır. Üretici firma bu tepkiler altında kalır ve sonunda kapatma veya devir yapmaktadır. Bu durum insanların gözünde olumsuz etkilere neden olur. Firmamız bunun önüne geçmek için uygun fiyatlı  andezit ve düşük fiyatlı nakliye prensibini üstlenmiştir. Nakliye sürecinde sizlerin adına piyasadan fiyat alıp en uygun fiyata malzemeleri sizlere teslim ediyoruz.

Neden İnci Taş Madencilik

Tüm bu bilgiler ışığında bizler tecrübemizi andezit ile buluşturup işimizi sanata dönüştürüyoruz. Yaklaşık yirmi kişilik usta ekibi ve fabrikalarımızdaki hassas lazer kesim makine parkımız hata payını minimuma indirmektedir. Maden sahalarından çıkardığımız emsalsiz değerli taşlarımız yıllara meydan okumaktadır. İnci Taş Madencilik olarak biz diyoruz ki;”Taş Ustanın Elinde Parlar”

Fiyat Al