ANDEZİT TAŞI VE MODELLERİ -ÜRÜNLERİ

ANDEZİT TAŞI VE MODELLERİ -ÜRÜNLERİ

Bu yazımızda andezit taşı,andezit modelleri ve andezit taşı fiyatları hakkında kısa bilgiler vereceğiz daha detaylı bilgi almak için bizden İnci Taş Madencilik iletişim sayfasından ulaşabilir veya andezit taşı fiyatları 2019 yazılı blogumuzu ziyaret edebilirsiniz. Bu malzemenin farklı renk ve ölçülerde çok sayıda modelleri bulunmaktadır. Bu model ve ürünler kullanım ve estetik kaygılarla değişkenlik göstermektedir. Duvar yüzeyi kaplamasında ve yer döşemesinde aynı ebat ve ölçüleri kullanmak doğru bir uygulama değildir. Bu noktada ebatların kullanımına göre değişiklik göstermektedir. Yapılması gereken doğru ebatları uygun alanlarda kullanmaktadır. Bu noktada yazımızda ele alabildiğimiz ebatların kullanımını önermekteyiz. Ancak kapsamlı bilgi ve detaylar için ekimiz sizlere ücretsiz hizmet vermektedir. Fabrikamızı ziyaret etmeniz veya ücretsiz keşif talebinizi bize iletmeniz durumunda ekibimizin parçası olan ustalarımız,mimar ve mühendis arkadaşlarımız aynı gün içerisinde keşif ve fiyatlandırma yapmaktadır.

Andazit Taşı

Geçmişten günümüze emsali zor bulunur değer olan andazit bir çok önemli yapıya değer katmıştır. Taşların bir ruhu olduğunu ve onun nerelerde kullanılmak istediğini bilen ‘’ustalar’’sanatçılar onları bu güne kadar gelen serüvenine katkıda bulunmuştur. Bir yapı malzemesi ve estetik tüm değerlere sahip andazit taşı bu gün gördüğü ilgiyi geçmişteki ustaların ona kattığı anlama borçludur. Bin yıllık bir geçmişe sahip andezit köken olarak ilk Ankara’da keşfedilmiş ve cumhuriyet döneminde ün kazanmaya başlamıştır. O dönemde andezit oluk, andezit kaplama ,andezit bordür, andezit döşeme taşı olarak kullanılmıştır. Geçmişte insan gücüyle şekil verilen bu eser şimdi ise geçmişteki bilgi birikimi arkasına alarak endüstrinin kattığı bilgi ışık edinip hata payını minimum’a indirerek yoluna devam etmektedir.İnci Taş Madencilik olarak dedelerimizin öğrettikleri bilgileri özümseyerek teknolojiyi yanımıza alarak minimum hatayla üretim yapmakta olup andezit taşı ürünleri tüm yurdumuzun hizmetine sunduğumuz gibi beş farklı ülkeye ihracatımız sürmektedir. Andezit duvar kaplama taşı, yer döşeme taşı, çeşme taşı, mezarlık taşı, şadırvan taşı ve süsleme taşı olarak bir çok fonksiyona sahiptir. Yazımızda bu ürünleri daha detaylı anlatarak ürün fiyatları hakkında bilgi paylaşacağız. Diğer blog yazılarımızda merak edilen bütün sorulara cevap aradığımız bir çok yazımızı okuyabilirsiniz. Şimdi öncelikle andezit; döşeme taşı, duvar taşı,bordür ve harpuşta taşlar, süsleme taşları ve işlenmiş taşlar olarak ayırabiliriz.

Andezit Taşı Fiyatları & Modelleri

Andezit Döşeme Taşı  şu şekilde sıralayabiliriz;

 • 1*30*serbest boy
 • 1*35*standart boy
 • 1*40*serbest boy
 • 2*30*serbest boy
 • 2*35*standart boy
 • 2*40*standart boy
 • 3*30*serbest boy
 • 3*35*serbest boy
 • 3*40*standart boy
 • 4*30* serbest boy
 • 5*30* serbest boy
 • 6*30* serbest boy
 • Bu malzemelerin kalınlığı 20 cm kadar çıkabilmektedir. En çok tercih edilen 4*30* serbest boy ürünü kullanılmaktadır. Genişlik olarak 1-70 cm aralığında kesim yapabilme imkanına sahibiz. Malzeme Boyu olarak standart istenilmesi durumunda istenilen ölçülerde üretim yapabilmekteyiz.

Andezit Duvar Taşı şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Andezit çarpma taşı
 • 3*10* serbest boy
 • 3*15* serbest boy
 • 3*20* serbest boy
 • 3*25* serbest boy
 • 3*30* serbest boy
 • Bu malzemelerin kalınlığı 1 -20 cm kadar çıkabilmektedir. Uygulama doğruluğu açısından üç cm kullanımı önerilmektedir. Villa yapımı ve çevre düzenlemesinde genelde çarpma taşı kullanılmaktadır. İnci Taş Madencilik olarak malzeme boyu olarak standart istenilmesi durumunda istenilen ölçülerde üretim yapabilmekteyiz.

Bordür Taşı şu şekilde sıralayabiliriz;

 • 10*10*50
 • 10*15*50
 • 10*20*50
 • 10*25*50
 • 15*20*50
 • 15*25*50
 • 15*30*50
 • 15*40*50
 • Andezit bordür taşının kullanımı yapılan tretuvar ve kaldırım taşı çalışmalarında büyük önem arz etmektedir. Kullanılan beton ve beton elemanları zamanla parçalanıp bozulmaktadır. Ancak andezit taşı deforme olmayan yapısıyla zamana meydan okumaktadır.

Harpuşta Taşı şu şekilde sıralayabiliriz;

 • 3*20* serbest boy çift damlalıklı ve pahlı/profilli
 • 3*25* serbest boy çift damlalıklı ve pahlı/profilli
 • 3*30* serbest boy çift damlalıklı ve pahlı/profilli
 • 3*35* serbest boy çift damlalıklı ve pahlı/profilli

Basamak Taşı şu şekilde sıralayabiliriz;

 • 3*33* serbest boy pahlı rıht dahil basamak
 • 4*33* serbest boy pahlı rıht dahil basamak
 • 5*33* serbest boy pahlı rıht dahil basamak
 • Andezit basamak taşı istenildiğinde standart boy ve enlerinde üretimi yapılmaktadır.
 • Bu değerli ürün renk,doku ve ebatları bakımından üretiminde farklılık gösterir. Biz bir aile olarak kalite politikası ve müşteri memnuniyetini ön  planda tutarak istenildiği takdirde memleketimizin her bölgesine kargo vasıtasıyla ürün numunesi iletiyoruz.

Ürünlerimiz beğenmeniz durumunda anahtar teslimi veya sadece malzeme teslimi işle yapmaktayız. Yapılan her işte sözleşme imzalanıp istenilen taahhütler altında zamanında ve doğru uygulamalar yaparak sizlere hizmet vermekten büyük onur duyarız.

Andezit Taşı Fiyatlarına Etki Eden Unsurlar

Bir çok yapıda kullanımı yapılan ürünün ebatları ve metrajı oldukça büyük öneme sahiptir. Bu faktörlerin yanında ham madde ve kesim için ayrılan blokların büyüklükleri büyük öneme sahiptir. Bu bölümde andezit taşı fiyatları bölümüne etki eden bu unsurları ele alacağız. Öncelikle fabrikamızın bünyesinde bulunan maden sahalarının büyüklüğü ve iş makinesi parkı İnci Taş Madenciliğin maden ihtiyaçını karşılamaktadır. Bünyemizde bulunan maden sahalarının büyüklüğü sayesinde ham madde satışlarımız yapılmaktadır. Bu kapsamda ham maddeye kolay ulaşmamız ve madenlerin tamamen kendi makine parkı ve ekibimizin özverili çalışması sayesinde çıkması bizlere maliyetler konusunda büyük avantaj sağlamaktadır. Maden sahamızda çıkarılan ham bloklar büyüklüklerine göre sınıflandırılır. Bu sınıflandırma sonrasında istenen ebatlara göre bloklar seçilerek fabrikamıza sevk edilmektedir. Bu noktada bir zincirin parçaları gibi çalışan bu sistem sonunda uygun maliyetli üretim yapabilme imkanına sahip olmaktayız. Ancak üretim aşamasına gelmeden ilk yapılması gereken ham madde olarak kullanımı yapılacak blokların sağlam ve üretime uygun olmasına dikkat edilmesidir. Bu kapsamda deneyimli ekibimiz senelerin tecrübesiyle uygun ham blokları seçerek işlenmek üzere fabrikamıza sevk etmektedir. Sevk işlemi sırasında kullanılan taşıyıcılar kendi bünyemizde bulunan araçlar ile yapılmaktadır. Bu taşıma maliyetini düşürmekte andezit taşı fiyatları konusunda iddialı olmak için bizlere fırsat vermektedir. Madenin çıkarılmasında bu avantajlı yapımızı üretim konusunda tamamen kendi ekipmanlarımızla fabrikamızda üretim yaparak sürdürmekteyiz. Bu şekilde maliyetler konusunda avantaj sağlayarak kaliteli ürünü uygun fiyatlarla kullanıcılarla buluşturuyoruz. Diğer önemli faktörler ise ürün ebatları ve metrajıdır.

Ürün ebatları; bu başlık uygulama alanının özelliklerine göre belirlenen ebatların fiyatlara olan etkisini incelemektedir. Kullanımı yapılacak ürünlerin ebatlarını uygulama ustası belirlemektedir. Ancak ebatların fiyatlara etkisi düşünülünce bu metraj çıkarma ve ebat belirleme işlemi oldukça büyük öneme sahip olmaktadır. Bu noktada bu işlemi gerçekleştirecek ustaların deneyimli olması gerekmektedir. Ustaların öncelikli hedefi doğru ebat ve metrajların çıkarılması olmaktır. Bir yer döşemesinde otuz santimetre yerine kırk santimetre kullanımı yapılması hem işçilik hemde andezit taşı fiyatı açısında olumsuz bir etkiye neden olacaktır. Bundan dolayı mutlaka doğru ebatların kullanımı yapılması gerekmektedir. Bu kullanım ebatlarına gelince yer döşemesi için ideal genişlik ölçüsü otuz santimetre olarak kabul görmektedir. Kalınlık olarak minimum üç santimetre kullanımı önerilmektedir. En fazla kullanımı yapılan kalınlık genelde üç ve dört santimetre olarak kabul görmektedir. Uzun ölçüsü genelde serbest boy olarak tercih edilmektedir. Ancak özel uygulamalar ve müşteri tercihlerine göre standart boylarda üretim yapılmaktadır. Duvar kaplamalarında ise iki ve üç santimetre kalınlık kullanımı uygun görülmektedir. Genelde üç santimetre kullanımı yapılmaktadır. Genişlik olarak on beş ve yirmi santimetre ölçüleri tercih edilmektedir. Duvar uygulamalarında mekanik kullanım yapılması durumunda bu ölçülerin değerleri değişmektedir. Kalınlık kesinlikle üç santimetre olarak tercih edilirken genişlik otuz ve kırk santimetre olarak değişmektedir. Diğer bir kullanım alanı olan basamak taşında ise kalınlık minimum üç santimetre olarak tercih edilmektedir. Kalınlık olarak dört ve beş santimetre ölçüleri sıklıkla yapılmaktadır. Diğer taraftan genişlik genelde otuz üç  santimetre tercih edilmektedir. Boy olarak tercih edilen ebat ise standart veya serbest boy olarak karşımıza çıkmaktadır. Bir çok ebadı ve kullanımı alanı olan andezit taşı için genelde kullanımı yapılan ebatlar bu şekilde sıralanmaktadır. Fabrikamız istenen ebat ve ölçülere göre kesim yapmaktadır. Önemli bir faktör olan usta konusunda anahtar teslimi işler yaparak sizlerin işini kolaylaştırmaktadır. Bu noktada önemli olan bizleri aramanız ve ücretsiz keşif imkanımızdan yararlanmak istemenizdir. Bu faktörler ışığında şekillenen maliyetler sonucunda ürün fiyatları oluşmaktadır. Oluşan maliyetleri minimuma indirerek andezit taşı fiyatları konusunda iddialı olan İnci Taş Madencilik en uygun fiyat garantisiyle sizlere hizmet vermektedir. Siz değerli müşterilerimizin yapması gereken bizlere ulaşarak ücretsiz keşif yaptırmak istediğinizi bildirmektedir. Yıllların tecrübesi ile bünyemizde hizmet vermekte olan usta,mimar ve mühendislerimizden oluşan uygulama ekibimiz gerekli detaylar ile fiyat teklifini aynı gün sizlere iletmektedir. Daha kapsamlı bilgi ve detaylar için hemen arayınız.

Fiyat Al