ANDEZİT TAŞI FİYATLARI

ANDEZİT TAŞI FİYATLARI

Bu doğal malzemenin doğadan ham olarak çıkarılmasından ürün olmasına kadar geçen zaman içerisinde farklı işlemler görmekte olup  bu işlemlerin zorluk derecelerine göre farklı fiyat ve görünüm özellikleri kazanır. Farklı özelliklerine ve görünüşlerine göre andezit taşı fiyatları değişiklik göstermektedir. Fiyatlarda değişiklikler göstermesine rağmen bu üründe ortak nokta sağlam yapı  ve deforme olmayan yapısıdır. Bu özellikler andezit taşı temel özelliklerinden olup ürün gruplarının hepsinin sahip olduğu değişmez temel özelliklerdir.Bu yapı malzemesinin fiyatları farklı etmenler etki etmektedir. Ürünün ebatları ve kullanım alanlarına göre ebat belirleme oldukça büyük öneme sahiptir. Belirli alanlarda kullanımı yapılacak ürünlerin ebatları bilinçsizlik sonucunda gereksiz büyük kullanılması durumunda fiyatlar olarak yükselişe neden olacağı gibi ince olması durumunda ise mevcut ağırlığı taşımada sorunlar yaşayabilir. Bundan dolayı andezit metrajları çıkarılırken mutlaka doğru ve deneyimli ekipler tarafından ölçüler belirlenmelidir. Bu şekilde malzeme israfı engellenmiş olacak ve doğru bir uygulama ile asırlık kaliteli alanlar üretilecektir. Kullanıcılar tercihlerinde mutlaka Ankara andezit taşı alarak yapmalıdırlar. Aksi durumda istenmeyen sonuçlar oluşacaktır. Bu yazımızda bu etkenleri ve fiyatları hakkında bilgileri sizinle paylaşacağız.

Andezit Taşı Fiyatlarına Etki Eden Faktörler

Değerli bir ürün olan malzemenin doğada bulunuşu ve ürün haline gelmesine kadar farklı evreler vardır. Maden ocaklarından çıkarılması sırasında sağlam ve tek parça bulunması çok önemli bir faktördür. Bunun nedeni kullanılan ham  maddeden alınan ürünün kriterleri sağlamalı ve istenilen ölçüleri vermelidir. Her ham maddeden istediğiniz ölçüleri alınamamaktadır. Müşterilerimiz bir merdiven basamağında uzunluk ararken bir küpeşte kaplamasında genişlik artmaktadır veya bir tretuvar yapımında kalınlık aramaktadır. Bu üç faktör kalınlık,genişlik ve boy andezit taşı fiyatları etki etmektedir. Bunları  maden ocağından çıkan ham maddenin verimi tetikler. Ham madde ne kadar iyi olursa o  kadar çok ve hızlı ürün üretilir ve bu ürünün fiyatını düşürür. Diğer bir etmen siparişi verilen malzemenin ne kadar sürede üretilebildiği çok önemlidir. Bu süreyi malzemenin ebatları belirlerken küçük ebatlar ham madde kullanımı az olurken seri kesim yapan elektronik makineyi çok bağlar. Bu süre kaybı ürün kaybını beraberinde getirir.  Buda andezit fiyatları artmasına etki eder. Ham madde kullanımı bölümü ise şöyle özetlenebilir. Bir malzeme üretilirken o malzemenin ne kadar ham maddeden üretildiği oldukça önemlidir. Bu değişken etmenler andezit taşı üretimini etkilemektedir.Malzeme yapısı en önemli etmenlerden birisidir. Bu maddeyi şöyle ifade edebiliriz. Sertlik derece ve gözenek yapısı ham maddenin kesimini etkiler. Sertlik derecesi 1-10 arasında olduğunu düşünürsek eğer 3 dereceye sahip bir blok kesimi 9 dereceye sahip blok kesimiyle aynı olmayacaktır. Sert olan blok kesimi bir o kadar zor ve uğraştırıcı olacaktır.Bu zorluk taş testeresi ve ürün üretim hızını etkileyeceğinden fiyatları yükselten bir etmen olacaktır. Diğer bir farklılık ise üretilen ürünlerin ebatlarıdır. Üretilen ürünlerin boyutları ham madde kullanımı etkilemektedir. Bu etki ham madde kullanımı artıracağıdır. Ham madde kullanımı artığı durumda gider maliyeti olan akaryakıt ve işçilik giderleri ve maden harçlarını artıracağıdır. Bundan dolayı ebatların farklılığı ürün fiyatlarını etkilemektedir. Bu ve bunlar gibi bir çok etmen ürün üretimini etkilemektedir. Bu konuyla ilgili bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

Andezit Taşı Fiyatları ve Nakliye

Günümüzde bir ürünü üretmek kadar onu taşımakta bir o kadar maliyetli ve zordur. Bunun en  büyük nedeni artar yakıt fiyatları ve tecrübesiz kişilerin yaptığı hatalardır. Bu faktörler andezit taşı fiyatları 2019 etki eden büyük bir faktördür. Bir ürün grubu sipariş verdiniz ve onun teslim edilmesiyle ilgili fiyat alıp bu fiyatı onayladınız. Ancak ürünler elinize geldiğinde bazı ürün ölçüleri eksikliğini fark ettiniz. Bu noktada taşıma maliyeti iki katına çıkmış demektir. Yada gelen ürünlerdeki bozukluk gibi etkenlerle malzeme kullanımı yapamadığınızda taşıma maliyeti artar. Bu faktörleri yenmek için uzman ekibe ve profesyonel çalışan bir ekibe ihtiyacınız oluçaktır. Biz İnci Taş Madencilik  olarak siz değerli müşterilerimizin sipariş taleplerini özenle topluyor. Bunları kendi aramızda iş bölümü içerisinde üretiyoruz. Sonrasında malzeme yola çıkmadan önce sizleri müşteri temsilcimiz arayarak ürünler hakkında bilgi vermektedir. Sizin onayınız dahilinde ürünler yola çıkmaktadır. Sizlere taahhüt edilen metrajlarda eksiksiz tam olarak teslimat gerçekleştirilir. Tüm bu süreçlere ek olarak farklı yerlerden andezit alımı yapmak çok yanlıştır. Çünkü her taş andezit değildir. Kalitesi ve menşei belli olmayan taşlar erken deforme olmakta ve doğal etkenlerden çabuk bozulmaktadır. Bu nedenle taşın anavatanı olan Ankara andezit taşı kullanımı herkes tarafından bilinen ve kabul edilen bir gerçektir. Farklı ham maddeler kısa sürede bozularak deforme olmakta ve kısa sürede onarılma ihtiyacı duymaktadır. Biz İnci Taş Madencilik ailesi olarak verdiğimiz her ürünün arkasında durmakta ve nakliye konusunda hiçbir ücret talep etmeden piyasanın en uygun fiyatlı nakliye fiyatlarını toplayarak sizlere iletiyoruz. Sizden aldığımız tepkiye göre sipariş sürecini yöneltip fabrika teslimi ürünlerimizi size teslim ettiriyoruz. Müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda istenen ebatları kaliteli ve ölçülerine sadık kalarak üretmekteyiz. Üretilen ürünleri istenilen zamanda istenen alana teslim etmekteyiz. Sizlerin yapması gereken doğru boyutlarda ürünleri bizlere iletmektedir. İstenildiği zamanda nakliye vasıtasıyla sizlere iletilecektir.

Andezit Fiyatları Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Müşterilerimiz fiyat alırken metraj türlerine dikkat etmelidir. Bir kaplama taşı metraj türü olarak metrekare olarak nitelendirilirken profil ve damlalık vurulan malzemeler metre tül olarak metraj çıkarılır. Bir ürünün fiyatları alınırken metre tül ve metrekare farkı dikkat edilmelidir. Ürünlerden olan andezit bordür taşı fiyatları alınırken kesinlikle metre tül olarak alınmalıdır veya andezit kaplama taşı fiyatları alınırken metrekare olarak alınmalıdır. Diğer önemli bir husus basamak taşı alınırken gerçekleşir. Basamak taşı alınırken rıhtı dahil ve profilli veya pahlı olunmasına dikkat edilmelidir. Metre tül olarak metrajı çıkarılan malzemelerin pah,profil, ve bazı özel uygulamalar geçirirken metrekare olan metrajlarda genelde ham hali kullanılır. Ürünlerin boyları genelde standart veya serbest boy olarak tercih edilir. Standart boylarda genelde malzeme  zayiatı fazla olurken serbest boylarda zayiat daha az olur. Bundan dolayı standart boyların fiyatları genelde serbest boylardan daha fazla olmaktadır. Üretimi yapılan ürünlerin işlevine göre işleme yapılması istenebilir. Bu işlemeler neler olacağı ve hangi türde istendiği oldukça önemlidir. Üretimi yapılan ürünlerin cephede kullanılması durumunda mutlaka kalibre işlemi yapılması gerekmektedir. Bu durumu özellikle mekanik kaplamalarda yapılması gerektiğini söylemekteyiz. Aksi durumda bloklardan bıçaklar yardımıyla üretilen ürünlerde kesim izlerine rastlanacaktır. Bu izler uygulama sonrasında cephede istenmeyen görüntülere neden olacaktır. Bundan dolayı andezit taşı mutlaka kalibre yapılmalıdır. Diğer bir durum ise mucartalama işlemidir. Bu işlem duvar ve zemin kaplamalarında oldukça fazla kullanılmaktadır. Bunun nedeni ise ürüne işleme özelliği katması ve zemin döşemelerinde pürüzlü yüzeyi sayesinde kayganlık hissini yok etmektedir. Bunun gibi farklı işlemlerin andezit taşı fiyatları üzerinde etkileri vardır. Bundan dolayı fiyat tekliflerinde mutlaka işlemin belirtilerek teklif mektubu verilmesi gerekmektedir. Yazımızda kaleme aldığımız etkenler andezit taşı fiyatları etki eden etmenlerdir. Daha ayrıntılı bilgi,belge ve İndirimli Fiyatlar için arayabilirsiniz.

Fiyat Al