ANDEZİT TAŞI FİYATLARI 2020

ANDEZİT TAŞI FİYATLARI 2020

Bir çok yapı malzemesinin birimlerine göre maliyetleri bulunmaktadır. Bu maliyetler ürünün üretiminde harcanan ham madde,işçilik giderleri,üretim süresi ve kullanılan enerji miktarına göre değişiklik göstermektedir. Bu kalemlerin miktarına göre ürünün üretim maliyetleri ortaya çıkmaktadır. doğal bir maden olarak andezit taşı üretiminde ise bir çok faktör üretim fiyatlarını etkilemektedir. Bu faktörleri ve ürünlerin genel detaylarını yazımızda sizlerle paylaşacağız. Öncelikle üretimi yapılacak ürünlerde maliyetleri etkileyen faktörleri anlatacağız. Sonrasında ürünler hakkında ve birim fiyatlarını sizlerle paylaşacağız. Üretimi yapılan bir çok andezit doğal taşlar arasında en sağlam ve dış mekanlarda kullanımı en uygun olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunun nedeni ise ürünün ham maddesi ve oluşumu sırasında oluşan farklılıktır. Öncelikle ürün üretiminde etki eden faktörleri inceleyelim.

Andezit Üretiminde Maliyetlere Etki Eden Faktörler

Doğal bir malzeme olarak ham durumda doğada yer alan blokların işlenmesi sonucunda ürün olarak kullanılan malzemeler ortaya çıkmaktadır. Üretimi yapılan ürünlerin maliyetlerini blokların büyüklüğü,maden sahasının verimliliği,blokların sertlik durumları,işçilik gideri,enerji kullanımı ve ürünlerin ebatları etkilemektedir. Bu etkenler andezit taşı fiyatları 2020 oluşmasını sağlamaktadır.

  • Andezit Maden Sahası Etkisi

Volkanik bir kayaç olarak karşımıza çıkan ham maddelerin oluşumu yer altındaki lavların yeryüzüne çıkmasıyla oluşmaktadır. Bu oluşum sırasında ham maddeler bloklar halinde doğada bulunmaktadır. Bu blokların çıkarılması sırasında büyük iş makineleri kullanılmaktadır. Bu işlem sırasında önemli olan blokların sağlam olarak çıkarılması ve doğru zeminin bulunmasıdır. Ham madde olarak bulunan bloklar genelde dağların zirvesinde ve sert sivri uçlarında bulunmaktadır. Bu ürünlerin çıkarılması ve işlenmesi andezit taşı fiyatları oluşmasını sağlamaktadır. Bloklar halinde bulunan ürünlerin çıkarılmasında dikkat edilmesi gereken durumların başında blokların mali değerinin çıkarma maliyetini karşılamasıdır. Maden sahasında çıkarılan her blok üretim aşamasında kullanılmaya uygun değildir. Bunun en büyük nedene ise blokların iç yapısı ve büyüklüğüdür. Çıkarılan blokların üretime uygun olması için belli büyüklükte ve iç yapısı kesinlikle sağlam olması gerekmektedir. Ham madde olarak çıkarılan blokların  çıkarılması sırasında kullanılan iş makinelerinin enerjileri andezit fiyatları 2020 etkilemektedir. Maden sahasında çalışmakta olan ekibin uzman olması istenilen madene ulaşmayı kolaylaştırmaktadır. Senelerin tecrübesiyle ekibimiz maden sahasında çalışmaktadır. Maden sahasında çıkarılan bloklar ürünlerin ham maddesini oluşturmasından dolayı oldukça büyük öneme sahiptir. Bu kapsamda maden sahasının andezit taşı fiyatları 2020 etkisi bu şekilde anlatılabilir. Fiyat teklifi için hemen bizleri arayabilir veya fabrikalarımızı ziyaret edebilirsiniz.

  • Andezit Taşı İşlenmesi Etkisi

Bloklar halinde dağlardan çıkarılan ürünler kesim işlemi yapılması amacıyla fabrikalarımıza taşınmaktadır. Bu işlem sırasında kullanılan araçlarımız ve ham madde tamamen inci taş madencilik ekipmanıdır. Bu şekilde ürün maliyetini minimuma indirmeyi amaçlamaktayız. Bu şekilde uygun fiyatlara andezit taşı mal ederek müşterilerimize kaliteli malzeme temini yapmaktayız. Bloklar halinde fabrikalarımıza getirilen bloklar üretim yapılacak ürünün ebatlarına göre sınıflandırılmaktadır. Bu sınıflandırma işlemi yapılırken dikkat edilmesi gereken en büyük faktör ise blokların büyüklerine göre kesimidir. Standart boylarda bir ürün siparişinde ham madde boyunun doğru seçilmemesi durumunda fazla kalan ürün çöpe atılması söz konusu olacaktır. Bundan dolayı maliyetlerde artışlar meydana gelecektir. Kesim durumunda ham madde sertliği andezit fiyatları 2020 etkisi oldukça fazladır. Ham madde bloklarının sertliği oldukça büyük öneme sahiptir. Sert bloklar üretimi yapılan ürünün kalitesini artırmaktadır. Bundan dolayı ürün tercihlerinde mutlaka dikkat edilmesi gerekmektedir. Blokların kesimlere göre sınıflandırılması sonrasında kesim işlemi yapılmaya başlanmaktadır. Bu işlem sırasında mutlaka ürünlerin ebatları istenen ölçülerde olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu şekilde müşteri memnuniyeti sağlanacaktır. Fabrikalarımızda üretimi yapılan ürünlerin mutlaka ölçülerine sadık kalınarak ve istenilen ölçülerde üretim yapılmaktadır. Bu üretimler sırasında kullanılan andezit ham maddeleri ürün kalitesi açısından oldukça önemlidir. Bu kapsamda daha ayrıntılı bilgi için hemen bizleri arayınız.

  • Üretimi Yapılan Andezit Taşı Sevkiyatı

Bloklar halinde dağlardan çıkarılan ham maddeler fabrikalarımızda kendi makine ve ekibimizin özverili çalışması sonucu işlenmektedir. Bu işlem sonrasında istenilen ebatlarda ürünlerin üretimi yapılmaktadır. Üretilen ürünleri maliyetleri andezit taşı fiyatları 2020 oluşturmaktadır. Bu fiyatlar ışığında müşterilerimiz uygun fiyatlara kaliteli ürünlere sahip olmaktadır. Kullanımı yapılacak ürünlerin kesimi dikey ve yatayda kesim yapan bıçaklar tarafından sağlanmaktadır. Fabrikamızda bulunan elektronik kesim makineleri istenen ebatlarda ürünler üretmektedir. Üretimi yapılan ürünler öncelikle yatayda paletlere dizilmektedir. Bu dizilim işlemi sırasında ürünler aynı eksende dizilmektedir. Bu dizilim sonrasında paletler sevkiyat alanına getirilmektedir. Bu alanda ürünler sarılmakta ve çelik çember ile sarılmaktadır. Bu şekilde ürünler yurdumuzun her köşesine ve yurtdışına güvenli bir şekilde ulaştırılmaktadır. Ürünlerin taşıma maliyetleri andezit fiyatları 2020 etkilemektedir. Bundan dolayı serbest piyasadan ürünlerin taşıması için fiyatlar toplanmaktadır. En uygun maliyetlere ürünlerin taşınması sağlanmaktadır. Üretimi yapılan ürünler ve ihtiyaç duyduğunuz ürünler hakkında tüm bilgiler için hemen arayınız.

Andezit Ürünleri & Andezit Taşı Fiyatları 2020

Yapı malzemeleri olarak kullanımı yapılan bir çok ürün bulunmaktadır. Kullanımı yapılacak ürünlerin özellikleri ürünlerin kullanımı yapılacak alanları belirlemektedir. Doğru yerlerde kullanımı yapılan ürünler uzun süre dayanım sağlamaktadır. Bu kapsamda dış mekanlarda kullanımı yapılacak ürünlerden aranan ortak özellikler vardır. Bunların başında dayanım ve kış aylarında kaymamasıdır. Kullanımı yapılan ürünlerde kolay temizlenme ve atmosfer olaylarında yıpranmaması istenmemektedir. Bu özelliklere baktığımızda en uygun malzeme olarak andezit karşımıza çıkmaktadır. doğal bir maden olarak karşımıza çıkan ürün her türlü dış etmene karşı diğer tüm ürünlerden daha dayanıklıdır. Bu kapsamda ürün maliyeti olarak diğer ürünlerden daha avantajlıdır. Bunu kapsamda performans ve fiyat karşılaştırmasında andezit taşı fiyatları 2020 diğer tüm ürünlere göre oldukça uygundur. Bu kapsamda fabrikalarımız müşteri memnuniyetini ön planda tutarak ürün üretimi yapmaktadır. Üretilen ürünlerin başında kullanım alanına göre farklı ölçüler karşımıza çıkmaktadır. Kullanımı yapılacak ürünlerde zemin ve duvar kaplamasının ebatları farklılık göstermektedir. Aynı şekilde basamak taşı veya bordür taşı içinde farklı ölçüler ve birim farklılıkları karşımıza çıkmaktadır. Bu kapsamda ustaların doğru ebatları tercih etmesi ve doğru miktarda metraj çıkarması gerekmektedir. Aksi durumda fazla veya eksik malzeme siparişinde fazladan maliyet artışı karşımıza çıkacaktır. Bundan dolayı uzman ekibimiz ücretsiz keşif ve metraj çıkarılması işlemini yapmaktadır. Bunun için bizleri aramanız yeterli olacaktır. Öncelikle ürünleri ve birim fiyatlarını açıklayalım.

  • Andezit Basamak Taşı & Andezit Taşı Fiyatları 2020

Farklı yükseklikteki iki farklı düzlemde ulaşımı sağlamak için genelde basamaklar kullanılır. Bu basamakları yıpranmaması ve kaymaması için farklı malzemeler ile kaplama işlemi yapılmaktadır. Bu malzemelerden en çok kullanılan ürün andezit taşı olarak karşımıza çıkmaktadır. ham madde olarak doğadan çıkarılan ürünler kesim işleminde plaklar halinde üretilir. Bu plaklar istenen boylarda ve genişlikte üretilerek profil veya pah işlemi yapılarak basamak taşı üretilir. Bu kapsamda andezit taşı fiyatları 2020 değerlendirmesinde basamak taşı değerlendirmesinde mutlaka alın taşı ve profil işlemi yapılacağına dikkat edilerek fiyat alınmalıdır. Aksi durumda yanlış fiyatlar toplanmış olacaktır. Üretimi yapılan andezit basamak taşı fiyatı 2020 ve uygulamasında birim olarak metre tül kullanılmaktadır. Metraj çıkarılması sırasında mutlaka birimlere dikkat edilmesi gerekmektedir. Daha kapsamlı bilgi ve andezit taşı fiyatı için hemen arayınız. 2020 yılında ürün ebatlarına göre fiyat farklılığı oluşan basamak taşının fiyatı genelde alın taşı dahil ve profili dahil olarak inci taş madencilikte üretilmektedir. İnci Taş Madencilik olarak birim metre tül olarak 39.00 Türk lirası ile 55.00 Türk lirası arasında fiyatlandırma yapmaktayız. Ürün metrajlarına göre indirim yapılmaktadır. Fiyat teklifi için hemen Arayınız. Sık olarak üç ve dört santimetre kalınlık ve genişlik olarak otuz iki santimetre kullanılmaktadır. Boy olarak genelde standart ve serbest boy tercih edilmektedir. Tamamen müşteri memnuniyeti ve ihtiyaçlarına uygun olarak üretim yapmaktayız.

  • Andezit Bordür Taşı & Andezit Bordür Taşı Fiyatları 2020

Bloklar halinde getirilen ham maddelerden üretilen ürün genelde büyüklüklerine göre kesim işlemine alınır. Bu bloklardan en büyük ve el verişli olan ham madde andezit bordür taşı üretiminde kullanılır. Bu ürünlerin üretiminde oldukça yüksek miktarda ham madde kullanımı yapılmaktadır. Bu kullanımın başlıca nedeni ise üretimi yapılan ürünün ebatlarının oldukça fazla olması olarak gösterilmektedir. Bundan dolayı andezit taşı fiyatları 2020 maliyetleri etkilenmektedir. Bu üretimi yapılan ürünlerin birimleri genelde minimum kalınlık olarak on santimetre kabul edilirken genişlik olarak minimum on beş santimetre kabul edilmektedir. Uzunluk olarak ürünün genelde elli santimetre tercih edilmektedir. Bunun nedeni ise kullanım olarak diğerlerinden daha kolay olmasıdır. Ebatları genelde 10*15*50, 10*20*50 ve 15*30*50 olarak sıklıkla kullanılmaktadır. Bu kullanımların alanları genelde sert zeminlerin ayrımını sağlamaktır. Bu kullanımların dışında farklı kullanım alanları mevcuttur. Üretimi yapılan ürünlerde ve işçiliğinde birim olarak metre tül birimi kullanılmaktadır. Fiyat tekliflerinde andezit taşı fiyatları alınırken bu işlemlerin olmasına dikkat edileme ve ürün numunesi alınmalıdır. Üretimi aşamasında genelde profilli ve pahlı olarak sivri bölgesi düzeltilir. Bu iki işlemden yoğunlukla kullanımı yapılan pah işlemidir. Bu işlemler andezit bordür taşı fiyatları 2020 dahil olarak verilmelidir. Müşterilerimiz fiyat teklifi alımında mutlaka bu işlemlerin belirtilmesini istemeleri gerekmektedir.

  • Andezit Kaplama Taşı & Andezit Kaplama Taşı Fiyatları 2020

Üretimi yapılan ürünlerin başında zemin ve duvar kaplaması gelmektedir. Bir çok alanda kullanımı yapılan ürünün en önemli kullanım alanı zemin olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu alanda kullanılan ürünlerin sertlik derecesi ve aşınma katsayısı oldukça büyük öneme sahiptir. Katsayısı düşük ürün veya tüf taşı kullanımı zamanla aşınmalara neden olacaktır. Bunun önüne geçebilmek için mutlaka andezit taşı kullanımı yapılması gerekmektedir. Aksi durumlarda tüf taşı kullanıldığında ürünler erken zamanda aşınmaya uğrayacaktır. Bundan dolayı kullanımı yapılan ürünün kaliteli olması oldukça büyük öneme sahiptir. Kullanımı yapılan ürünlerin minimum kalınlığı üç olması gerekmektedir. genelde tercih edilen kalınlık dört santimetre olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu ebatların genişliği genelde otuz santimetre olarak tercih edilmektedir. Bu ölçülerin standart boyları ve serbest boyları bulunmaktadır. Genelde olarak üretimi yapılan ürünleri ölçüleri 3*30*serbest boy,4*30*serbest boy veya standart boyların yanında 3*40*standart boy ve türevleri üretilmektedir. Bu üretimlerde genişlik maksimum kırk beş santimetre kadar çıkmaktadır. Diğer taraftan bu ürünlere kalibre,kumlama ve mucartalama gibi bir çok uygulama yapılmaktadır. Bu uygulamalar andezit taşı fiyatları 2020 fiyatlarına ek olarak ücretlendirilir. Bu uygulamalar teklif formunda ek olarak belirtilmelidir. Aksi durumda yanlış fiyat toplanmış olacaktır. Bunun yanında cephe kaplamasında kullanılan kaplama taşında zemine göre ebatlarda farklılık oluşmaktadır. Bu farklıklar başında kalınlık gelmektedir. Üretimi yapılan ürünler mekanik kaplamada kullanılması durumunda üç santimetre kalınlık tercih edilmektedir. Bu kalınlığın yanında otuz santimetre genişlik veya kırk santimetre takip etmektedir. Genelde standart boylarda uzunluk tercih edilmektedir. Teklif formalarında andezit taşı fiyatları ayrıntılı olarak belirtilmesi istenilmelidir. Aksi durumda farklı işlemlere uygulanacak ürünler alınmış olacaktır. Bu aksiliklerin önüne geçilmesi için dikkat edilmesi gerekmektedir. Üretilen ürünler ve uygulamasında birim olarak metre kare olarak hesaplar yapılmaktadır.

  • Andezit Harpuşta Taşı & Andezit Harpuşta Taşı Fiyatları 2020

Bir çok duvarın ve yapının bitiş noktasında su girişlerini engellemek için malzeme tercihleri yapılmaktadır. Bu tercihlerde genelde suya dayanıklı ürünler kullanımı yapılmaktadır. Bu kullanımlarda duvar üstünde andezit kullanımı oldukça sık bir şekilde yapılmaktadır. Bunun nedeni ise ürünün suya ve dona karşı olan dayanımıdır. Duvarların bitiş noktalarında suyun iç noktalarına ilerleyişini engellemek amacıyla damlalıklı ve duruma göre profilli ürünlerin kullanımı yapılmaktadır. Bu ürünlerin genişliği oldukça büyük bir öneme sahiptir. Uygulaması yapılacak ürünler duvarın genişliğinden minimum üçler santimetre fazla olmalıdır. Aksi durumda ürünler tam işlevini yerine getirmemektedir. Üretilen ürünlerde mutlaka profil veya pah işlevi yapılmalıdır. Bu işlemler andezit taşı fiyatları 2020 de özellikle belirtilmesi gerekmektedir. Bu ürünlerde ebatlar genelde üç santimetre minimum kalınlık olarak tercih edilirken genişlik isteğe göre değişmekle beraber genelde otuz üç santimetre olarak değişmektedir. Boyları genelde serbest boy olarak tercih edilmektedir. Ürünlerin detayları uygulama alanına göre değişiklik göstermektedir. Özel bir çok yapıda farklı modellerde kullanımı yapılmaktadır. Bu ürünlerde genelde ortak olarak damlalık uygulaması ve profil işlemleri yapılmaktadır. Üretimde ve uygulamada birim metraj olarak metre tül tercih edilmektedir. Bundan dolayı andezit taşı fiyatları 2020 metre tül üzerinden verilmektedir. Bunun için teklif formlarında bunlara dikkat edilmeli ve ürün detayları dikkatli bir şekilde incelenmelidir. Daha kapsamlı bilgi ve teklif formu için hemen arayınız.

Andezit Taşı Fiyatları 2020 Teklifinde Dikkat  Edilmesi Gerekenler

Genel olarak ürün ve detaylarını paylaştığımız yazımızda son olarak dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında bilgiler paylaşacağız. Öncelikle ürünlerin ebatları iyi belirlenmelidir. Yanlış ebat kullanımı fiyatlarda farklılık yaratacağı gibi uygulama sonrası ürün performansını etkileyecektir. Bu noktada deneyimli ustalardan ürün detayları hakkında bilgiler alınmalıdır. İnci Taş Madencilik olarak uzman mimar,mühendis ve ustalardan oluşan ekibimiz ücretsiz keşif ve sonrasında uygulama yapmaktadır. Verdiğimiz andezit taşı fiyatları keşif ücreti dahil edilmeden ücretsiz verilmektedir. Keşifleri doğru yapılmış bir listede ürün detayları açıkça belirtmek gerekmektedir. Aksi durumda farklı ürünlerin değerlendirmesi yapılmış olacaktır. Bu ise farklı fiyatların ortaya çıkması demektir. Fiyatları alınan ürünlerin birimlerine mutlaka dikkat edilmelidir. Aksi durumda farklı metrajlar çıkarmış olunacaktır. Mutlaka basamak taşı,bordür ve harpuşta ürünlerinde metre tül olarak fiyat alınmalı ancak duvar ve zemin kaplamalarında ise metre kare olarak fiyat toplanmalıdır. Bu birimler üzerinden andezit taşı fiyatları 2020 teklifleri toplanmalıdır. Uygulama konusunda mutlaka deneyimli ve işin ustası ekiplere işler verilmelidir. Aksi durumda yanlış uygulamalar yapılacak olup bu durumlar ilerleyen zamanda sorunlar yaratacaktır. Daha kapsamlı bilgi ve fiyat teklifleri için hemen arayınız veya fabrikalarımızı ziyaret ediniz.

Fiyat Al