ANDEZİT PATLATMA TAŞI

ANDEZİT PATLATMA TAŞI

Bir dekoratif ürün olarak kullanılan malzeme farklı renk ve ebatlarda üretimi yapılmaktadır. Müşteri istek ve doğrultularında üretimi yapılan andezit taşı uygulaması, ebatları, metrajları ve fiyatları konusunda bilgileri bir çok insan merak etmiştir. Bu konularda sağlam ve doğru bilgiler en iyi andezit taşı üreticisi olarak bizim vermeniz gerekmektedir. Son zamanlarda kullanımı artar andezit patlatma taşı müşteri isteklerine göre üretimi yapılmaktadır. Ancak her istek bazen doğru sonuçlar getirmeye bilir bunun için ekibimizi oluşturan mimar ve mühendis arkadaşlarımız detayları konuşurken ustalarımız sizlere nasıl uygulama yapılacagı hakkında bilgiler verecektir. Doğru yerde doğru zamanda doğru insanlarla yapılan her iş gibi bu yapılan uygulamalarda sonsuza denk bozulmadan ve deforme olmadan yaşamını sürdürecektir. Bu noktada andezit kalitesi çok önemlidir. Maddenin tam anlamıyla taşlaşmış olması ve kesinlikle uygulaması yapılmış olması gerekmektedir. Referans sistemi bulunmayan ürünler uygulanması kesinlikle doğru olmayacaktır. Yazımızda daha kapsamlı  ve detayları sizlerle paylaşacağız.

Ankara Andezit Patlatma Taşı

Madenler genelde doğal olarak ortaya çıkmaktadır. Bu yüzeyler genelde pürüzlü ve doğal yapılarda bulunmaktadır. Bir çok kullanıcı bu yüzeyleri oldukça sık bir şekilde tercih etmektedir. Bu kapsamda ürünler olarak doğal yapısı kullanılamayan ham ebatsız taşlar ölçüleri istenen biçimde kesilerek patlatma işlemine tabi tutulmaktadır. Bu kapsamda öncelikle ebatsız olarak çıkarılan ham madde plaklar halinde kesime tabi tutulması gerekmektedir. Bu işlem oldukça büyük öneme sahiptir. Ancak dikkat edilmesi gereken ürünlerin ham maddesi yumuşak yapılarda olması gerektiğidir. Bu kapsamda incelemelerde bulunduğumuzda fabrikamızda andezit patlatma taşı blokları özellikle seçilmektedir. Bu seçim oldukça büyük öneme sahiptir. Bundan dolayı bizler üretimi yapacağımız ürün için ebatlarına göre bloklar belirleyerek üretim için zemin hazırlamaktayız. Bu eksende öncelikle blokların ebatlarından söz etmek gerekirse bu bloklar genelde kısa boya sahip olmalı ve kademe olarak yüksek olması bir engel teşkil etmemektedir. Bu doğrultuda öncelikle yapmamız gereken temel prensip ürünlerin ebatları olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu noktada genişlik olarak on beş ve yirmi santimetre genişlik kullanımı sıklıkla yapılmaktadır.  Bu kullanımlarda kalınlık olarak sabit bir durum söz konusu değildir. Bunu şu şekilde açıklamak doğru olacaktır. Sabit kalınlıkta bulunan ürünler el ile kırılarak ürünler oluşturulmaktadır. Bu durumda zaman ve işçilik maliyeti ile birlikte aynı zamanda ürünler patlatılarak üretilmektedir. Bundan dolayı sabit bir kalınlığa sahip değildirler. Bundan dolayı sabit bir kalınlık söz konusu değildir. Bundan dolayı andezit patlama taşı duvarda sabit bir düzlemde yer almamaktadır. Uygulamayı yapacak olan usta ise bu kalınlık farkını uygulamada yok edebilmektedir. Bu şekilde aynı hizada ürünler ortaya çıkmaktadır. Bu ürünün uygulamasında mutlaka duvar yüzeyinin pürüzlü olması sağlanmalıdır. Aksi durumda ürünün duvardan kopması zamanla gerçekleşmektedir. Bu durumun önüne geçmek için mutlaka çimento katkılı harç ile kimyasal yapıştırıcı kullanılmalıdır. Kullanım yapıldığında karşımıza uzun yıllar dayanım sağlayan yapılar ve uygulamalar ortaya çıkmaktadır. Bu uygulamalarda mutlaka firmamızdan bilgi almanızda fayda olacaktır. Bu kapsamda öncelikle yapmamız gereken anahtar teslim yaptığımızın farkına vararak işleriniz için bizden keşif talep etmek olacaktır. Bu şekilde Ankara andezit patlatma taşı temininde sizlere hizmet verme şansına sahip olacağız. Bizler yılların deneyimiyle müşteri memnuniyetini ön planda tutarak üretim yapmakta ve müşterilerimiz sorunsuz kullanım sağlasın diye işçilik hizmeti vermekteyiz. Bu kapsamda bizlerden anahtar teslimi işler alabilir ve sorunsuz alanlara sahip olabilirsiniz. Daha ayrıntılı bilgiler ve fiyat teklifleri için hemen bizleri arayınız. Bu şekilde ücretsiz keşif talep ederek ücretsiz hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Andezit Patlatma Taşı Özellikleri

Bu ürün iç mekan ve dış mekanlarda duvar kaplama malzemesi olarak kullanılmaktadır. Bunun en büyük nedenleri ısı yalıtım özelliği, kimyasal yapıştırıcıyla ile kurduğu bağ, dekoratif görünümü ve temizlenebilir yüzeyidir. Kullanımı kolay olan andezit patlatma taşı farklı renk ve dokularda üretimi yapılmaktadır. Biz üretici firma olarak gri renkte andezit taşı kullanımını her zaman ki gibi tercih etmekteyiz. Firmamız üretici konumda olduğundan her renkte ve ebatta üretim yapabilme özelliğine sahiptir. Ancak üretimini yaptığı ürünün ve uygulaması yapılan her işin garantili yapmaktadır. Bundan dolayı andezit taşı ürünlerinde gri rengi önermektedir. Bunun nedenini diğer yazılarımızda belirttiğimiz gibi blok taşların yaşları renklerine göre değişiklik göstermektedir. Bunu daha detaylı anlatmak gerekirse yer yüzeyine çıkan lavların ortalama bir soğuma süresi vardır. Bu sürenin üstünde soğuma geçiren yada kireç bağlantılı lavlardan oluşan blokların dayanımı çok azdır. Bundan dolayı bilinen ve sektörde öncü olan İnci Taş Madencilik firmasıyla çalışmak sizlere fayda sağlayacaktır. Üretimi yapılacak andezit patlatma taşı hangi ebatlarda üretilir ve üretim süreci hakkında detaylı bilgiler şöyledir. Bu ürünün üretiminde genelde kalınlığı fazla olan ham maddeler kullanılır. Bunun nedeni kesilmiş hazırlanmış ve ebatlanmış ürünlerin tekrar doğal yapısına kavuşturmak olarak andezit patlatma taşı üretimini söyleyebiliriz. Bu doğal yapıya dönüş sırasında malzeme tam anlamıyla aynı kalınlıkta olması söz konusu değildir. Bunun nedeni ustaların çekiç ve keski yardımıyla düz ürün olan andezit taşı parçalayarak istenilen görüntüye getirmesi olarak adlandırabiliriz. Kırılma sonucu olan ürünün tam anlamıyla istenilen ürün olmadığı bilinmektedir. Müşteri istekleri doğrultusunda bu ürün istenirse ortası temizlenir veya aynalı olarak kullanımı yapılır. Ancak bu noktada ürünün ebatları büyük önem arz etmektedir. Bu şekilde ifade edilmesinin nedeni kırımı yapılan ürünün genişliği fazla olması durumunda ortada ayna kalması söz konusu olmaktadır. Bu kalan ayna çoğu zaman müşteriler beğenmektedir. Ancak kalmasını istemeyen müşterilerimiz vardır. Ancak bu durum uygulama ve andezit patlatma taşı kalitesi hakkında hiç bir değişime neden olmamaktadır. Bu durum tamamen insanların kişisel zevkleriyle ilgilidir. Üretimi yapılan ürün paletlere düzgün ve sıralı bir şekilde dizilmelidir. Buradaki amaç ise düzgün yapıdaki paletlerdeki ürünler taşıma sırasında kırılma durumu az olmakla beraber metrajları daha kolay çıkmaktadır. Kullanıcıların istemiş oldukları ürünleri mutlaka istediği metrajlarda teslim edilmelidir. Fazla metraj nakliye masrafı olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak eksik olma durumunda müşterinin tekrar andezit patlatma taşı alması gerekmektedir. Bu durumların engellenmesi için mutlaka üretici firma olarak kaliteli,dürüst ve işini iyi bilen üretici olarak İnci Taş Madencilik seçilmelidir.

Andezit Patlatma Taşı Uygulaması

Bu değerli ürünün uygulaması titiz bir işçilik ve detaylı bir uygulama bilgisi istemektedir. Konusunda uygulama yapmamış herhangi bir usta veya el yeteneğine sahip bir kişi andezit patlatma taşı uygulaması yapabilmesi imkansızdır. Çünkü bu uygulama sırasında ustalık bilgisi kesinlikle gereklidir. Uygulama yapılacak duvar yüzeylerinin özellikleri şu şekilde olmalıdır. Kesinlikle düz ve şakülünde olmalıdır. Düz olmayan duvarlarda ürün uygulamasında fazla çimentolu harç kullanımı yapılabilir ve bu durum ağırlaşmaya neden olabilir. Duvara uyulması durumunda çukur ve istenmeyen kotlarda farklı uygulamalar çıkması söz konusu olabilir. Duvarın pürüzlü yapıya sahip olması durumu ise çimento katkılı harç ve kimyasal yapıştırıcının kendine tutunacak alan bulmasına yardımcı olmasıdır. Uygulaması yapılacak andezit patlatma taşı duvarda sabit durabilmesi için çimento katkılı harç ve kimyasal yardımıyla uygulama yapılır. Bu iki yapıştırıcıda duvarın düz ve pürüzsüz olması durumunda kedilerine tutunacak alan bulamaz ve erken dökülmeler ve deformasyonlar oluşur. Başka bir husus ise duvarın serinletilmesidir. Güneş ışınlarıyla tüm gün yanmış ve sıcaklığı yüksek olan duvar çimento katkılı harcın suyunu çekmektedir. Bu durumda çimento katkılı harç yanmakta ve andezit patlatma taşı tutmamaktadır. Bu ve bunun gibi bir çok ustalık gereken bilgilere sahip ustalarımız ve ekibimizin teknik desteğini sağlayan mimar ve mühendis arkadaşlarımız ücretsiz keşif imkanı sunmaktadır. Kullanımı yapılacak harcın çimento,kum ve su oranı mutlaka iyi ayarlanmalıdır. Bu oranın yanlış hesaplanması birinin diğerinden fazla olması durumunda çimento katkılı harç andezit patlatma taşı tam tutamaz ve istenmeyen sonuçlara yol açar. Bu durumlarda slump adı verilen test yapılabilir. Ancak işini iyi bilen ustalarla çalışılması durumunda bütün ayarlamalar düzenli bir şekilde yapılabilir. Derzli ve derz olmadan uygulanan ürünlerde mutlaka kimyasal yapıştırıcı kullanımı yapılmalıdır. Bu yapıştırıcı çimento katkılı harç ile duvar arasında tutkal görevi görmektedir. Daha kapsamlı bilgi ve ücretsiz keşif imkanı için hemen arayınız.

Andezit Patlatma Taşı Ebatları

Üretimi yapılan ürünlerin renk, doku, ebat ve metrajı bir üretici fabrika için sorunu yoktur. İnci Taş Madencilik kendi taş ocağından çıkarmış olduğu blok andezit taşı kendi fabrikasında üretimini yapmaktadır. Ancak üretimi yapılan ürünler arasında en çok tercih edilen ve bizim firma olarak önerdiğimiz ürün gri renkte bulunan andezit patlatma taşı olduğunu söylemek isteriz. Üretimi sırasında ebatların bir önemi yoktur fakat standart olan ve kullanımlarla beraber tecrübe edinilen ürün ebatları vardır. Bu ebatlar andezit patlatma taşı için on beşlik ve yirmilik genişlik mesafeleridir. Bu ifade on beş santimetre ve yirmi santimetre genişlikte ürünlerin boyları serbest olacak ve kalınlığı çarpma işlemine göre değişim gösterebileceğini ifade eder. Genel kullanım tecrübeleriyle ortaya çıkan bu ölçüler ürünün dayanımını ve deforme olmasını engellemektedir. Müşterilerimizin istediği her renkte, ebatta ve metrajda farklı andezit patlatma taşı üretimi yapmaktayız. Bu ürünün ebatları genelde değişiklik göstermekle beraber uygulama alanın ve istenen görüntüye göre farklılık göstermektedir. Öncelikle bilinmesi gereken temel ölçek kalınlıktır ki bu ölçü kesinlikle sabit bir ölçüde olamaz. Bunun nedeni olarak ürünün patlatılarak elde edilmesinden dolayı olduğu bilinmektedir. Bu ürün oluşumunda doğal yüzey olası kırılma sonucunda oluşmaktadır. Diğer taraftan önemli bir ölçü birimi olan genişlik ve uzunlukta ise genişlik on beş veya yirmi santimetre olurken uzunluk için serbest boy veya fazla uzun olmayan uzunluk tercih edilmektedir. Bu kapsamda incelemelerde bulunduğumuzda uzunluk genelde serbest boy tercih edilmektedir. Bu şekilde ebatları hakkında bilgiler verdiğimiz andezit patlatma taşı için farklı bir çok bilgi verilmektedir. Doğru bilgiler ve iş alanı hakkında detaylı ölçüler için bizleri arayınız. Bu şekilde doğru bilgilere ulaşma imkanına sahip olacaksınız. Bu kapsamda ürün numunesi ve fiyat teklifi için hemen fabrikalarımızı ziyaret ediniz.

Andezit Patlatma Taşı Fiyatları

Ürünün fiyatları ebatlarına bağlı olarak değişmektedir. Bu değişim standart olarak adlandırdığımız on beş santimetre ve yirmi santimetre genişliğin değiştirilmesi durumunda artar andezit patlatma taşı fiyatları karşımıza çıkmaktadır. Bu değişim nedeni malzemeyi elde eden ustanın işinin zorlaşması ve malzeme zayiatının fazla olmasıdır. Bununla beraber müşterilerimizin istediği ebatlarda üretim yapmaktayız bu maliyetleri üretici fabrika olmamızdan dolayı daha aza indirmeye çalışmaktayız. Üretimi yapılan andezit patlatma taşı kalite standartları ve avantajlarımız doğrultusunda en uygun fiyatlara İnci Taş Madencilikten alınabilmektedir. Üretilen ürünlerde kalınlıktan dolayı her hangi bir fiyat artışı söz konusu olmayacaktır. Bunun nedeni ise patlatma taşının sabit kalınlıkta olmamasıdır. Patlatma taşının sabit kalınlıkta olmamasının nedeni doğal kırılma sonucunda oluşmasıdır. Bu kırılma sonrasında andezit taşı doğal görüntüsü çıkmaktadır. Bu doğal görünüş estetik olmasının yanında aynı zamanda yalıtım özelliği sağlamaktadır. Bu özellik sayesinde ürünler yapıyı dış etmenlerden korumaktadır. Daha detaylı ve kapsamlı bilgi için bloğ yazılarımızı okuyunuz veya fabrikamızla İletişime Geçiniz.

Fiyat Al