ANDEZİT MUCARTALI KAPLAMA TAŞI

ANDEZİT MUCARTALI KAPLAMA TAŞI

Dış mekanlarda genelde hava koşullarına dayanımı yüksek ve kaymayan yapılarda ürünler kullanılır. Kullanımı yapılan ürünlerde cila ve silim özellikleri kesinlikle aranmamalıdır. Bu noktada andezit taşı sağlam yapısı,kaymaz yüzeyi ve istenilen ölçülerde ebatlarıyla tercih sırasında ilk sırada yer almaktadır. Bunun en büyük nedeni arkasında sağlam bir birikim ve referans listesidir. Bir yapının giriş bölümü en önemli alanların içeisindedir. Bu bölümde renkli cila veya silim yapılması yağmurlu havada ıslandığında yada kışın kar ve buz oluşunda insanların düşmesine ve yaralanmasına neden olmaktadır. Bunun önüne geçmek için estetik açıdan iyi ve hava koşullarına dayanımı yüksek ürün olan andezit mucartalı kaplama taşı kullanılmaktadır. Bu kullanım her geçen gün artmakta özellikle engelli rampalarında tercih nedeni olmaktadır. Engelli araçların lastiklerinin tutanmasını kolaylaştıran yapısı tercih edilmesinin en büyük nedenidir. Yaya kaldırımlarının engelli giriş rampaları özellikle andezit mucartalı kaplama taşı kullanımı yapılmaktadır. Bu ve bunun gibi bir çok kullanım alanlarını,üretimini ve uygulamasına dair tüm bilgileri yazımızda ele alacağız. Daha detaylı bilgi için diğer blog yazılarımızı okuyabilirsiniz.

Andezit Mucartalı Kaplama Taşı Üretimi

Ürünün her ürün gibi ham maddesi maden ocaklarından bloklar halinde büyük iş makineleri vasıtasıyla çıkarılır. Sağlam ve tek parça bloklar fabrikamıza gönderilmek üzere İnci Taş Madencilik kendi taşıyıcılarına yüklenerek sevk edilir. Fabrika sahasına gelen andezit taşı vinçler ile blok sahasına indirilir. Bu indirme sırasında çok dikkatli ve titiz çalışarak çalışanlarımızın zarar görmemesi için her türlü önlemi alıyoruz. Blok halinde fabrikamıza gelen ürünü ebatlanmış andezit haline getirmek üzere kesim makinelerine alıyoruz. Bu noktada siparişi verilen ürünün ölçülerine uygun bir şekilde elektronik sayıcılı 2018 model kesim makinelerine gerekli kodlar girerek makineye kesim emri verilir. Kesim sırasında plaka ayrıcı ve plaka taşıyıcı elemanlar her kesimde mutlaka çalışanlarımız vasıtasıyla kullanılır. Kesimi yapılan plaklar andezit mucartalı kaplama taşı olmak üzere makine ye gönderilir. Bu alanda toplamda üç kişilik ekip arkadaşımız çalışmaktadır. Bir arkadaşımız ham ürünü makineye koyarken diğer arkdaşımız çıkan ürünleri düzenli bir şekilde baş kısımlarını kesmekte olup son arkadaşımız kontrolleri yaptıktan sonra paletlere dizmektedir. Bu noktadan sonra forkliftle ürünler sevk sahasına getirilir. Sevk sahasında ürünler streçlenerek çelik çemberle bağlanır. Ebantlanmış ve bağlanmış andezit mucartalı kaplama sevk edilmek üzere artık hazırdır. İstediğiniz metraj ve ebatlarda üretimimizi yapmakta istediğiniz yere sevk etmekteyiz.

Andezit Mucartalı Kaplama Taşı Uygulaması

Öncelikle uygulama yapılacak alanla ilgili tüm bilgiler toplanmaktadır. Ücretsiz keşif ve teknik bilgiler müşterimize bildirilir. Müşteri onayını aldıktan sonra mimar ve mühendis arkadaşlarımız üretim yapılması için andezit mucartalı kaplama taşı siparişi vermektedir. Siparişi verilen ürünler şantiye sahasına iletilir.dikkatli ve titiz bir şekilde indirilen ürünler kullanılmak üzere paketleri açılır. Uygulama yapılacak yer döşemesi ise bu alan sıkıştırılmalı ve gro betonu mutlaka atılmalıdır. Bu işlemleri yapılmış gro beton ve demirle güçlendirilmiş zemine andezit mucartalı kaplama taşı uygulamak üzere bordür taşları çekilmesi gerekmektedir. Sonrasında çimentolu harç hazırlanmalıdır. Bu  harçın çimento,kum ve su oranı çok dikkatli ayarlanmalıdır. Fazla çimentolu harç yanarken fazla sulu harç malzemeyi tutmayacaktır. Bu oranı ustalarımız tecrübeleriyle ayarlamaktadır. Sonrasında uygulama yapılacak alan su ile serinletilmelidir. Bu işlemde bittikten sonra çimentolu harç zemine eşit oranda serilmelidir. Sonrasında çimento ve su karışımı olan şerbet hazırlanmalıdır. Bu karışımda tekrar su çimento karışımına dikkat edilmelidir. Bu karışım malzeme ve kumun birbiriyle ilişkisini sağlar. Bu oranıda tam olan andezit mucartalı kaplama taşı alana uygulanır uygulama sırasında mutlaka küçük çekiçlerle vurularak sıkıştırılmalıdır. Uygulama bitiminde derzler büyük titizlikle doldurulmalıdır. Bu şekilde uygulama yapılması ürünün deformasyonunu engellemektedir. Diğer bir uygulama ise duvar kaplamadır. Bu  uygulama yapılırken uygulanacak duvar kesinlikle prürüzlü ve düz olmalıdır. Düz olmayan eve pürüzsüz duvarda andezit uzun yıllar durmamaktadır. Bunun nedeni çimentolu harç tutunacak yüzey bulamamasıdır. Bu bilgiler ışığında brüt betona kimyasal tutucu sürülerek uygulama yapılmalıdır. Pürüzlü ve düz duvarda uygulama sırasında duvar serinletmek amaçlı ıslatılmalıdır. Duvar yapım aşamasında güneş alıyorsa çimentolu harç biraz sulu yapılabilir ama eğer serin bir yerse oranı iyi ayarlanmalıdır. Sonrasında uygulanmak üzere andezit mucartalı kaplama taşı getirilmeli ve arkasına kimyasal yarıştırıcı sürülerek çimentolu harç ile uygulanmalıdır. Uygulamada derz aralıkları bırakılmalıdır bu aralıklar mil kum ile çimento karışımı derz harcı ile doldurulmalıdır. İş bitiminden iki gün sonra duvara uygulanan andezit mucartalı taşı düzenli olarak sulanmalıdır. Bunun amacı çimento katkılı harcın yanmamasını sağlamaktır. Bu ve bunun gibi bir çok bilgi ve detay için bloğ yazılarımızı okuyabilir veya sizlere ücretsiz sunduğumuz ücretsiz keşif imkanından yararlanabilirsiniz.

ANDEZİT GRİ KALEM PAYLI MÜCARTALI DÖŞEME TAŞI

Andezit Mucartalı Kaplama Taşı Ebatları

Her uygulamanın ve her işin kendine özgü gerekli ebat ve boyutları vardır. Fabrikamız istenilen her ebat ve metrajda üretim yapabilmektedir. Estetik açıdan farklı renk ve dokuda andezit taşı üretimi yapmaktayız. Müşteri istek ve ihtiyaçlarına göre her türde ürün üretimine sahibiz. Metraj çıkarmada ustaların tüm olası durumları göz önüne alarak doğru çıkarması şarttır. Fazla metraj arttan nakliye fiyatı ve fazla ürün anlamına gelirken az metrajda iki sefer nakliye ücreti ödenmesine neden olur. Bundan dolayı işin uzmanı ekibimizle çalışmak hem karlı hem de maliyet açısından uygundur. Kullanımı yaygın andezit mucartalı kaplama ölçüleri genelde dört santimetre kalınlık,yirmi santimetre ile kırk santimetre arası genişlikte değişmektedir. Duvar kaplamaların kalınlığın üç santimetre ile sabit olmasını tercih ettiğimiz andezit mucartalı kaplama taşı genişlikte en fazla otuz santimetre olmalıdır. Fazla geniş ve kalın ürün duvarda tutunması güç olacaktır. Bu bilgi ve detayların ışığında uzman ekibimizle tanışmak ve ücretsiz keşif imkanımızdan yararlanmak istiyorsanız Lütfen Arayınız..

Fiyat Al