ANDEZİT KAPLAMA

ANDEZİT KAPLAMA

Doğanın bizlere armağanı olan andezit farklı çeşitlerde ürünleri vardır. Malzemenin hizmet edeceği duruma göre ebatları değişkenlik gösterirken müşteri tercihine göre renk seçimi yapılabilmektedir. Biz bu yazımızda andezit kaplama hakkında çok önemli  bilgiler vereceğiz. Bu bilgilerin ışıngında uygulama yapılmalı ve ürün seçiminde bu özelliklere mutlak süratle dikkat edilmesi gerekmektedir. Ürün alımında fiyat kalite ve performans kıyaslaması yapılmalıdır.

Andezit Kaplama Taşı

Bu doğal taş kaplama malzemesi olarak yer kaplama,duvar kaplama ve diğer özel işlerde kullanılır. Çoğunlukla villa,müstakil özel yapılar ve devlet dairelerinde sorunsuz ve estetik yapısından dolayı tercih edilmektedir. Malzeme yapıldığı mekanlara kattığı değerlerle farklılık yaratmaktadır.İşlev olarak bir yaya yolu yapımında kullanılmaktadır. Bunun nedeni kaymaz yapısı,kot farklılıklarına uyum göstermesi,düz zemin oluşturması,yaya kullanım özelliklerine uygun olması ve senelere meydan okumasını gösterebiliriz. Andezit kaplama taşı plaklar şeklinde gelmekte olup sabit genişlik ve kalınlıkta olmakta beraber boyu istek ve amaçlara göre değişmektedir.Bu yapı malzemesi aynı zamanda duvar kaplama olarak kullanımı mevcuttur. Duvar kullanımında harcı seven yapısı ve bulunduğu yüzeye tutunması teknik olarak iyi sonuçlar getirmesiyle beraber estetik olarak insanların göz zevkine hitap etmektedir.

Kaplama Taşı Nasıl Uygulanır?

Yapımı sırasında uygulandığı alana göre farklılık gösteren malzeme uygulama şekilleri vardır. Bu uygulamalarda ortak özelliklerin olmasıyla beraber farklı özelliklerde vardır. Uygulamalarda harcın çimento oranı dengesi iyi olması ve andezit kaplama taşı arkasına yapıştırıcı sürülmelidir. Çimento fazla olması duvarda ve yerde tutulmasını engellerken yapıştırıcı sürülmemesi andezit taşı harçtan ayrılmasına neden olur. Bu nokta andezit usta seçimi büyük önem kazanmaktadır. Yer kaplaması yapılırken andezit yer kaplama taşı derz dolgusu verilir. Bu dolgu taşların arasındaki aralıkları doldurur ve bütün durmasını sağlar. Andezit duvar kaplaması yapılırken derz aralıkları bırakılır veya isteğe göre bırakılmaz. Ancak derzli olması malzemenin tutunma derecesini arttırır. Uygulamalar sırasında mutlaka malzeme arkasına yapıştırıcı sürülmelidir. Bu yapıştırıcı ürünün harç arasında ilişkiyi pekiştirir. İyi yapıştırıcı kullanılmamış veya ürüne uygulanmaması durumunda malzeme kopar ve istenildiği gibi yerinde sabit durmaz. Bu gibi olumsuz durumlarla karşılaşmamak için kaliteli ürün ve kaliteli bir uygulama tercih edilmelidir. Kalite uygulama ve ürün ömürlük işler meydana getirecektir. Bu konuyla ilgili daha detaylı bilgi için ekibimizle iletişim kurabilirsiniz.

Kaplama Taşı Fiyatları ve Ebatları

Malzemenin ebatları farklılığı kesiminde yani elde edilmesinde zorluklar çıkarır. Bu zorluklar andezit kaplama elde edilmesi sırasında metrajlara etki eder. Bu etki sonucunda fiyatlarda farklılıklar meydana gelir.Andezit kaplama fiyatları ölçülerine göre farklılık gösterir. Bu konuyla ilgili kapsamlı bilgi için bizleri arayabilirsiniz. Genel olarak andezit  yer döşemesi ölçüleri 4*30*serbest boy,3*30*serbest boy veya standartları olurken andezit duvar kaplama 3*10*serbest boy, 3*15*serbest boy ve 3*20*serbest boy olarak farklılık gösterir. Bu ölçülere ek olarak çarpma,kumlama ve mucartalı işleme fonksiyonları eklenebilir. Ebat seçiminde genel uygulanan ebatları seçmenin uygun fiyatlara malzeme bulmanıza yardımcı olacaktır. Bir duvar uygulamasında genişliği ve kalınlığı ne kadar az tutarsanız o kadar avantaj sahibi olursunuz. Bunun nedeni malzeme hafif olması yer çekiminden az etkilenmesini sağlar ve çimentolu harç malzemenin duvarda daha iyi tutunmasını sağlar.Daha detaylı bilgi için bizlerle iletişime geçiniz.

 

 

 

Fiyat Al