ANDEZİT BORDÜR

ANDEZİT BORDÜR

Bir yapı malzemesi olan andezit bir çok modeli ve çeşidi bulunmaktadır. Kullanıcının istekleri doğrultusunda renk ve ebatlarda üretilen malzemenin nerede nasıl kullanılacağı çok önemlidir. Buna en önemli örnek tretuvar yapımıdır. Yaya yolu ve tretuvar yapımında bu uygulamalarının bitiş noktası çok önemlidir. Bitiş noktaları malzemeleri bir arada tutan ve dağılmasını engelleyen yerlerdir. Bu noktada karşımıza bu noktalarda kullanılmak üzere andezit bordür taşı çıkmaktadır. Bu malzemenin farklı alanlarda farklı kullanımları mevcuttur. Her kullanımda dikkat edilmesi gereken farklı ve uygulamaya özgü teknik ve özellikler mevcuttur. Müşterilerimiz bu özel teknik ve özellikleri bizlerden ücretsiz talep edebilir. Her işin özel ve kendine özgü yanları olduğunu bilmekte ve yaptığımız her işte müşteri odaklı olmaktayız.

Andezit Bordür Taşı Kullanım Alanları

Yaya kaldırımı ve tretuvar gibi zemin kaplamalarında önemli konuların başında malzeme kalitesi,zemin sağlamlığı ve bitiş noktalarıdır. Dış mekanlarda kullanılan malzemelerde kaymaması,deforme olmaması ve estetik durması aranan temel ve değişmeyen niteliklerdir. Bu noktada andezit taşı kaymaz ve yıllara meydan okuyan yapısıyla insanların tercihlerinde ilk sırayı almaktadır. Dikkat edilmesi gereken diğer konu zemin yapısıdır. Bu noktada malzemenin altında bulunan zeminin oturması ve gerekli sıkıştırmanın yapılmalıdır. En son en önemli konu ise bitiş noktalarıdır. Bu konuda andezit bordür karşımıza çıkmaktadır. Bitiş noktasında bariyer oluşturması malzemenin kaymasını engellemektedir. Bu sayede yaya yolu,tretuvar veya kaldırımlar olarak adlandırdığımız bölümler bozulmadan bir arada durmaktadır. Genel olarak yaya yolları,tretuvar yapımı,bina çevresi,bina girişleri,duvar yapımı ve cim kenarları gibi alanlarda kullanılır. Bu alanlarda malzemenin Detaylı bilgi için mimar ve mühendislerden oluşan ekibimiz sizlere hizmet verecektir.

Bordür Taşı Nasıl Uygulanmalı

Uygulanacağı alanın karakteristik özelliklerine göre değişim göstermektedir. Ancak bir tretuvar yapımında bordür taşının zemine beş santimetre kadar gömülmesi gerekmektedir. Bu sayede zemin ve kaldırım arasında kalan andezit bordür taşı yıllara meydan okuyabilir. Bir cim etrafına bant olarak yapılıyorsa bu noktada zemine gömülmeli ve her iki durumda çimentolu harçla bağlantılı olmalıdır. Duvar yapılıyorsa bu noktada duvarın temelleri sağlam olmalıdır. Sağlam temele kurulu andezit aralarında çimentolu derzler olmalıdır. Malzemeye yapıştırıcı sürülerek harçla ilişkisi pekiştirilir. Zeminin üstüne cimentolu harçla koyulan malzemeler zamanla dökülmaktedir. Bunun en büyük nedeni yağmur ve kar suyuna maruz kalan çimento bazlı harç zamanla yıpranır ve malzemeden ayrılır. Bu sorunları yaşamak sizlerde maddi kayıplar açarken üreticiyi ve malzemeyi olumsuz yönde etkiler. Bu ve bunun gibi daha detaylı bilgi için biz inci taş ailesi olarak yardımcı olmayı bir borç biliriz.

Bordür Taşı Fiyatları ve Ebatları

Malzemenin ebatları onun fiyatını belirlemektedir. Malzemenin ebatları yükseldikçe malzemeyi elde etme süreci zorlaşır. Bu noktada maliyetler artar ve andezit bordür taşı fiyatları etkilenir. Ürün seçiminde önemli olan nerede nasıl kullanılacağı ve o özellik için hangi ebatlar uygundur. Bu özellikleri bilmek sizlere daha sağlıklı uygulamalar elde ettirecek ve uygulamanın ömrünü uzatacaktır. Secimi yapılan ürün kalın veya ağır olması onun ömrünü ve sağlamlığını artırmaz. Aksine olması gerekenden ağır olması onun bulunduğu yerde sabit kalmasını engeller.Genel olarak 10*15*50,10*20*50 ,15*20*50,15*30*50 ve 15*40*50 gibi ebatlar kullanılmaktadır. Daha detaylı bilgi için andezit taşı fiyatları bloglarımızı inceleyebilir veya iletişime geçebilirsiniz.

 

 

Fiyat Al